TEDi w PPNT – z magazynem „szytym na miarę”

0

Kolejna firma pojawi się w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. To oznacza dodatkowe miejsca pracy dla stargardzian. Panattoni – jeden z liderów rynku nieruchomości przemysłowych – sprzedał nowoczesny magazyn o powierzchni 87 tys. mkw. Przy ul. Metalowej swoją siedzibę będzie miało TEDi, czyli niemiecka sieć detaliczna, która posiada 2700 sklepów w całej Europie. Wartość inwestycji to 53 mln euro.

– Zyskujemy następną dużą firmę oferującą miejsca pracy dla stargardzian. Ten nowoczesny obiekt naprawdę robi wrażenie. PPNT rozwija się dynamicznie, o czym najlepiej świadczą właśnie kolejni przedsiębiorcy i stale rosnąca liczba ofert zatrudnienia. Jednocześnie cały czas podnosimy atrakcyjność naszych terenów inwestycyjnych, które już zyskują uznanie na rynku krajowym i europejskim – mówi prezydent Rafał Zając.

Obiekt wybudowany przez Panattoni to BTS – tzw. magazyn „szyty na miarę”. Kupujący zyskuje takie rozwiązania, które są dopasowane do jego działalności. Inwestycja w PPNT jest energooszczędna. Dzięki nowoczesnym systemom w magazynie ograniczono również zużycie wody.

– Sfinalizowana transakcja obiektu BTS potwierdza zarówno apetyt na „zielone” inwestycje, jak i ogromny potencjał drzemiący w regionie zachodniopomorskim, dostrzegany przez inwestorów. Stargard to kluczowy ośrodek w regionie, który pozwala na sprawne dotarcie do rynków skandynawskich, a także licznych zachodnioeuropejskich, w tym Niemiec czy Holandii” – mówi Dorota Jagodzińska, Managing Director z Panattoni.

PPNT zajmuje powierzchnię około 850 hektarów i stale rośnie. Kolejne tereny są uzbrajane i zyskują nabywców, którzy rozwijają u nas swoje firmy albo przenoszą się z działalnością do Stargardu. Na co dzień pracuje tam ponad 6 tys. osób. W 2021 r. było tam 21 przedsiębiorstw z różnych branż – zarówno duże, światowe koncerny, jak i mniejsze – także lokalne – biznesy. Więcej informacji o PPNT można znaleźć tutaj.

(r)

fot. panattonieurope.com

Poprzedni artykułSoni Spatium – Międzynarodowy Festiwal im. prof. Marka Jasińskiego. „Mater omnium sapientia”
Następny artykułMuzyczne niedzielne poranki. Jesień


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj