Błękitni Stargard. Remis z Sokołem

0

Po dwóch wygranych z rzędu, podopieczni Macieja Sayeda zremisowali na wyjeździe z Sokołem Kleczew 2:2.

Sokół Kleczew – Błękitni Stargard 2:2 (2:0)

Bramki: 10.,44. min. Grzelka – 66. min. Friska (k), 80. min. Niedojad

Błękitni: Skuza – Sawczak, Liśkiewicz, Friska, Wawszczyk, Kwiatkowski, Stawski (76. min. Kliś), Ryk (65. min. Ginter), Jakubowski (46. min. Prawucki), Kowalik, Niedojad

Po dwóch dobrych meczach, w tym szczególnie z Zawiszą Bydgoszcz (3:0), za kolejnego przeciwnika podopieczni Macieja Sayeda mieli Sokół Kleczew. Trener Błękitnych podkreślał przed tym spotkaniem, że Sokół potrafi sprawiać niespodzianki. I faktycznie postawił stargardzkiej drużynie wysoką poprzeczkę, którą nie do końca udało się przeskoczyć.

Pierwsza połowa należała bowiem do gospodarzy, którzy wypracowali dwubramkową przewagę. Po przerwie Błękitni zaczęli gonić wynik, co z czasem zaczęło przynosić oczekiwane efekty. Najpierw skutecznie wykonany rzut karny przez Kacpra Friskę pozwolił złapać kontakt, a w 80. minucie punkt biało-niebieskim uratował Damian Niedojad.

Błękitni po 9 meczach mają 16 punktów, co daje im 6. miejsce w tabeli. Do liderującej Olimpii Grudziądz tracą 7 oczek, do wicelidera, którym jest Pogoń II Szczecin – 5, a do trzeciej Gedanii Gdańsk – 4.

W najbliższą sobotę podopieczni Macieja Sayeda podejmą Unię Janikowo. Początek o godz.13.