Stargardzka Scena Młodych. Patrycja Kucharzyk & Amelia Anders

1

Kolejny raz Stargardzkie Centrum Kultury otwiera się na młodzież, by mogła spełniać swoje marzenia. Na start kolejnego sezonu 2022/2023 zobaczymy dwie młode stargardzkie artystki.

W niedzielę, 2 października o godz. 17:00 na Małej Scenie SCK odbędzie się recital wokalny Patrycji Kucharzyk, któremu towarzyszyć będzie wystawa prac Amelii Anders. Wstęp wolny.

Patrycja Kucharzyk (fot. 2) jest uczennicą stargardzkiego I LO. Muzyka towarzyszy jej od najmłodszych lat, a zamiłowanie do śpiewu sprawiło, że młoda wokalistka zaczęła pobierać nauki u profesjonalistów. Swój głos doskonaliła w Szczecinie, zaś od kilku lat uczestniczy w zajęciach w MDK – śpiewa z zespołami Dzikie Wino i Layla. Występowała nie tylko na scenach stargardzkich – ostatnio w Jazzment Klub na szczecińskim Podzamczu.

– Muzyka to fundament życia każdego człowieka – uważa Patrycja Kucharzyk, która wśród swych zainteresowań wymienia także modę, sztukę i podróże.

Amelia Anders (fot. 3) na co dzień uczy się w II LO. Malarstwem interesowała się od dawna, ale dopiero podczas pierwszego lockdownu w 2020 roku zaczęła systematycznie przenosić swoje inspiracje na płótno.

Poza malarstwem jej pasją jest film – zafascynowana kinem stara się w swych pracach łączyć te dwie gałęzie sztuki. Efektem są impresje w dużym stopniu nawiązujące do legendarnej polskiej szkoły plakatu. Wśród swych ulubionych twórców kina wymienia głównie tych, których filmy emanują swoistą malarskością – przede wszystkim Wesa Andersona. Twórca ten znany jest z ekscentrycznego i niekonwencjonalnego stylu swoich autorskich filmów.

– Przenoszę na płótno emocje towarzyszące mi przy oglądaniu filmu, zachwyca mnie gra aktorska i sposób wyrażania emocji – mówi autorka prac.

Na wystawie zobaczymy ponad 20 obrazów powstałych w ciągu ostatnich dwóch lat.

Impreza, której organizatorem jest Stargardzkie Centrum Kultury, odbywa się pod patronatem Prezydenta Stargardu.

(r)

fot.: Daniel Leżuch (fot. 2); prywatne A. Anders (fot. 3, 4, 5)

Poprzedni artykułHydroline Polska z nominacją do nagrody Przedsiębiorca Roku Pomorza Zachodniego 2022
Następny artykułCzternaście milionów złotych na odbudowę ekosystemu Odry


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj