Jedna nowa i dwie przedłużone ulice na obrzeżach Stargardu  

0

Patronką nowej drogi będzie Zofia Stryjeńska. Dodatkowo wydłużone zostaną ulice O. Boznańskiej i T. Makowskiego. Decyzję w tej sprawie podjęli radni miejscy podczas dzisiejszej sesji.

W rejonie ul. Podmiejskiej jest coraz więcej domów, a kolejne działki również są przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową. Z tego powodu sukcesywnie przybywa tam ulic. Nowa droga rozpocznie się od ul. Podmiejskiej i biec będzie w kierunku południowo zachodnim. Radni zdecydowali, że będzie miała nazwę Zofii Stryjeńskiej – jednej z najbardziej znanych polskich artystek dwudziestolecia międzywojennego.

Jednocześnie przedłużone zostaną pobliskie ulice, których patronami również są malarze: Olga Boznańska i Tadeusz Makowski.

W 2020 r. w tej okolicy powstała ul. J. Fałata.

W Stargardzie w wielu miejscach nazwy dróg są ze sobą powiązane. W 2022 r. na mapie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii obok ul. Tytanowej i ul. Krzemowej pojawiły się ulice: Kobaltowa, Miedziana i Niklowa.

Po drugiej stronie miasta jest też owocowa dzielnica – ul. Wiśniową kilka miesięcy temu uzupełniły nowe drogi: Brzoskwiniowa, Jabłoniowa, Czereśniowa i Morelowa.

(r)

mapa: geoportal.gov

Poprzedni artykułCoraz więcej dróg zarządzanych przez miasto
Następny artykułSPWZOZ z nowym sprzętem do badań USG


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj