Nocny pościg za 22-latkiem: ukradł paliwo, był pod wpływem narkotyków, miał zakaz kierowania i jechał na kradzionych tablicach

0

Stargardzcy policjanci po pościgu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Popełnił wiele wykroczeń. 22-latek został zatrzymany, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

W niedzielę dyżurny stargardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na kilku stacjach benzynowych kierowca BMW ukradł paliwo. Informację o poszukiwanym pojeździe i jego numerach rejestracyjnych przekazał wszystkim patrolom w powiecie stargardzkim.

Około 2:30 w nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci ze stargardzkiej prewencji zauważyli na ul. Szczecińskiej w Stargardzie poszukiwany pojazd. Mundurowi od razu podjęli interwencję. Mimo wydanych przez funkcjonariuszy poleceń do zatrzymania się, kierowca jechał dalej. Do pościgu dołączyły kolejne policyjne patrole. Mężczyzna, uciekając, popełnił wiele wykroczeń stwarzających realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

– Po kilku kilometrach pościgu mężczyzna został zatrzymany na ul. Wyszyńskiego w Stargardzie. Jak się później okazało, 22-latek miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto prowadził pojazd, będąc pod wpływem narkotyków. Jakby tego było mało, tablice rejestracyjne, na których poruszał się, zostały skradzione od innego pojazdu.  Nieodpowiedzialny kierowca od razu trafił do policyjnego aresztu.

– Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd – informuje mł. asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

(r)

Poprzedni artykułSPWZOZ z nowym sprzętem do badań USG
Następny artykuł„Spotkanie kolorów” – wystawa Marty Kacpury


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj