Jaki park na Pyrzyckim? Powstanie we współpracy z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym

0

Na tę inwestycję czeka wielu stargardzian, szczególnie z os. Pyrzyckiego. Będzie tam park, w którym znajdzie się miejsce do relaksu wśród zieleni i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Zanim powstanie projekt, mieszkańcy już mogą przekazać swoje sugestie i pomysły.

To bardzo proste – wystarczy kliknąć tutaj i wypełnić ankietę przez internet. Uwagi stargardzian – zwłaszcza z os. Pyrzyckiego i najbliższej okolicy – przyjmowane będą do 9 października br. (niedziela). To oni najlepiej wiedzą, gdzie i jak chcieliby odpoczywać i spędzać wolny czas.

Ankieta jest łatwa do wypełnienia i w pełni anonimowa. Jej wyniki pozwolą dopasować projekt do oczekiwań stargardzian. To odpowiedni moment, żeby wyrazić opinię i mieć realny wpływ na zmiany w swojej okolicy.

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Stargardzie poruszony został temat parku na os. Pyrzyckim i w ogóle zieleni w mieście.

– Chcemy, aby docelowo każda z dzielnic miała swój teren zielony. Jesteśmy na etapie przygotowania takich stref – mówił prezydent Rafał Zając.

Już wiadomo, że taki teren zielony powstanie między ulicami Oświaty, plac Majdanek, Lechicka, Al. Gryfa i Letnia.

O tym, jak powstawać będzie park na os. Pyrzyckim, mówił wiceprezydent Piotr Mync.

– Nie będzie konkursu na to zadanie. Chcemy robić warsztaty poświęcone parkowi wspólnie z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie i mieszkańcami. Będą cztery zespoły architektów krajobrazu, w tym studentów tego kierunku. Przygotują oni koncepcję, która zostanie poddana konsultacjom. Jeśli mieszkańcy będą postulować poprawki, zostaną uwzględnione w drugiej wersji koncepcji – mówił zastępca prezydenta.

Park na os. Pyrzyckim powstanie na terenie zielonym pomiędzy ulicami: Armii Krajowej, L. Staffa, W. Pileckiego i J. Twardowskiego. W pobliżu jest już plac zabaw z trampolinami, plenerowa siłownia, boisko i miasteczko rowerowe. Po zrealizowaniu tej inwestycji mieszkańcy wciąż powiększającego się osiedla będą mieć kolejne miejsce do odpoczynku i rekreacji.

bk

grafika: ankieta.stargard.eu

fot. – Grzegorz Rybaczuk, źródło:  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=536537368472594&set=p.536537368472594&type=3

Poprzedni artykułDzień Otwarty w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie
Następny artykułBezpiecznie i wygodnie nad Młynówką


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj