PGE Spójnia Stargard. Fatalna inauguracja

0

W miniony weekend nowy sezon zainaugurowała koszykarska ekstraklasa. Stargardzka Spójnia nie będzie mile wspominać pierwszego meczu, bowiem przegrała różnicą ponad 30 punktów.

WKS Śląsk Wrocław – PGE Spójnia Stargard 99:66 (25:13, 26:21, 31:14, 17:18)

WKS: Kolenda 23, Dziewa 16, Nizioł 12, Gołębiowski 10, Parakhouski 10, Morgan 8, Martin 8, Ramljak 5, Mindowicz 4, Adamczak 2, Wiśniewski 1

PGE: Brown 15, Gruszecki 15, Mathews 11, Clarke 9, Brenk 9, Kikowski 7, Śnieg 0, Sulima 0, Jones 0, Grudziński 0

Początek meczu należał do Spójni, która w 2 minuty wypracowała 7-punktową przewagę. Śląsk w tym czasie nie trafił do kosza ani razu. W kolejnych minutach strzelecka niemoc dotknęła stargardzian. Gospodarze odrabiali straty, a Spójni nic nie wpadało. Przerywnik stanowiła „dwójka” Isiaha Browna, po czym do głosu wrócili podopieczni Andrzeja Adamka. Stargardzianie zdołali trafić jeszcze pod koniec kwarty, co jedynie zmniejszyło różnicę z 14 do 12 oczek.

W drugiej kwarcie przez długi czas skuteczność nadal była po stronie Śląska, który zdobywał dwa razy więcej punktów niż Spójnia. Stąd też po 5 minutach dystans sięgnął 26 oczek (46:20). Dopiero wtedy podopieczni Sebastiana Machowskiego stopniowo zaczęli odrabiać straty. Do długiej przerwy udało im się zbliżyć na 17 punktów.

Po zmianie stron gospodarze ponownie zaczęli się oddalać. Przewaga była potężna, co zresztą znalazło odzwierciedlenie w wyniku na koniec trzeciej kwarty, 82:48 dla Śląska.

Ostatnia odsłona, przy takiej dyspozycji Spójni, była formalnością. Mimo druzgocącej różnicy, miejscowi i tak nie pozwolili stargardzianom na zmniejszenie strat, bo ostatecznie zakończyli mecz 99:66.

Teraz podopieczni Sebastiana Machowskiego zaprezentują się przed własną publicznością. W piątek podejmą Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz. Początek o godz. 17.30.