Bezpiecznie i wygodnie nad Młynówką

0

Przed terminem zakończyły się prace na kładce dla pieszych pomiędzy ul. Portową a ul. Młyńską. Zakres remontu był szeroki. Całą konstrukcję wzmocniono.  Na mostku pojawiła się zupełnie nowa nawierzchnia. Przechodniom i rowerzystom wygodniej się po niej przemieszczać.

Drewniane elementy kładki zostały wymienione. Odnowione przejście jest zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Skorodowane części konstrukcji usunięto, zamontowano również dodatkowe podpory. Kładka została wyczyszczona i odmalowana. Dzięki temu poprawiło się bezpieczeństwo jej użytkowników, ale też estetyka okolicy.

Wartość inwestycji to prawie 160 tys. zł. W tej cenie znalazły się wszystkie niezbędne prace – rozbiórka, naprawa i wymiana zniszczonych części. Każde dodatkowe zabezpieczenie wiąże się z większymi kosztami – choć np. elementy wzmacniające kładkę mogą być niewidoczne na pierwszy rzut oka. Zwłaszcza przy tego typu remontach ważna jest jednak pewność, że po zakończeniu prac piesi i rowerzyści zyskali wygodne przejście.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułJaki park na Pyrzyckim? Powstanie we współpracy z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym
Następny artykułModernizacja Roku. AquaStar z nagrodą, Filary z wyróżnieniem


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj