Magistrat bardziej dostępny. Będą piktogramy, tabliczki, fakturowa nawierzchnia

0

Kilka tygodni temu poprawił się komfort osób z niepełnosprawnościami odwiedzających Urząd Miejski przy ul. S. Czarnieckiego i Ratusz na Rynku Staromiejskim. Wyremontowane toalety w obu budynkach zostały w pełni dostosowane do ich potrzeb. Teraz będą inwestycje w likwidowanie kolejnych barier. Miasto pozyskało 100 tys. zł dofinansowania m.in. na sprzęt do automatycznego otwierania drzwi.

W obu budynkach Urzędu Miejskiego na parterze będzie kompleksowy system oznaczeń – m.in. piktogramy, tabliczki, fakturowa nawierzchnia, a także przenośna pętla indukcyjna. To wszystko ułatwi poruszanie się po obiektach – również osobom niewidomym i niedosłyszącym. Całość będzie dostosowana do aktualnych zaleceń dotyczących dostępności. Powstaną także filmy w języku migowym i z napisami. Takie nagrania ułatwią stargardzianom z niepełnosprawnościami załatwianie swoich spraw w urzędzie.

W ramach projektu zaplanowano też kolejne inwestycje w Ratuszu. Wejście do budynku będzie wygodniejsze – zniknie próg, który może utrudniać poruszanie się. Dodatkowy sprzęt umożliwi również automatyczne otwieranie drzwi wejściowych i wewnętrznych.

Cały projekt zwiększenia dostępności powinien zakończyć się w połowie 2023 r. Na ten cel miasto otrzymało dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułZadbaj o zdrowie, zrób mammografię
Następny artykułCerkiew nad Iną ma nowy fresk. Członkinie SSMSP Brama namalowały Matkę Boską Opiekuńczą


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj