Więcej patroli na ulicach Stargardu, aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie

0

Do 23 grudnia 2022 roku potrwa adaptacja zawodowa 12 młodych funkcjonariuszy, którzy niedawno ukończyli szkolenie podstawowe. Młodych stażem policjantów wspierać będzie doświadczona czteroosobowa kadra z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie. Ich służba jest możliwa dzięki wsparciu przekazanemu przez Urząd Miejski w Stargardzie.

Okres adaptacji zawodowej to dla tych funkcjonariuszy doskonała okazja, aby ugruntować wiedzę zdobytą w szkole policji, a także przekonać się, jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta.

Funkcjonariusze pełnić będą służby na terenie całego powiatu stargardzkiego. Niezależnie od tego czy będą to patrole piesze, czy zmotoryzowane, policjanci będą dbać o to, aby mieszkańcy powiatu czuli się bezpiecznie.

Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa mundurowi będą kontrolować parki, skwery, rejony dworca kolejowego, galerie handlowe oraz miejsca, w których może dochodzić do grupowania się osób. Policyjne patrole pojawią się także w miejscach wskazanych przez mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednym z podstawowych zadań młodych policjantów będzie zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców Stargardu. Skupią się także na miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zakłócenia porządku.

– Widok większej liczby patroli pieszych, które obecne są na ulicach naszego miasta, wpływa też prewencyjnie na potencjalnych sprawców różnego rodzaju przestępstw i wykroczeń. Mieszkańcy natomiast z życzliwością odnoszą się do młodych policjantów, przy okazji zwracając uwagę na wykroczenia, które mają miejsce w ich okolicy – mówi mł. asp. Justyna Siwarska z KPP w Stargardzie.

(r)

Poprzedni artykułOdwołanie zachodniopomorskiej kurator oświaty
Następny artykułLekkoatleta z „ekonomika” wicemistrzem Polski


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj