Osiedle Pyrzyckie. Ścieżka na ukończeniu

0

Na nowej trasie dla rowerzystów wzdłuż ul. Armii Krajowej układana jest już pierwsza warstwa bitumiczna. Za kilka dni nawierzchnię w tym miejscu uzupełni warstwa ścieralna. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa tego fragmentu ścieżki zakończy się w październiku.

Kolejna droga dla cyklistów w Stargardzie rozpoczyna się od ul. W. Broniewskiego. Dalej biegnie wzdłuż ul. Armii Krajowej – aż do ul. J. Twardowskiego. Z inwestycji skorzystają również piesi, którzy przejdą tam po chodnikach z wygodnej kostki betonowej. Całość uzupełniają latarnie. Przy nowej ścieżce zasadzone zostaną również drzewa – kilkanaście młodych klonów.

Wartość wszystkich prac to prawie 1 mln zł.

Trasa na os. Pyrzyckim jest jednym z elementów dużego projektu, w ramach którego powstały już ścieżki wzdłuż ul. Spokojnej i ul. Nasiennej. Niedługo rowerzyści przejadą też po zupełnie nowej drodze w centrum – na ul. Barnima. W Stargardzie każda kolejna inwestycja dla cyklistów jest projektowana tak, żeby łączyć już istniejące trasy. Oprócz ścieżek stosuje się też inne rozwiązania – np. pasy rowerowe na jezdniach.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPrzyjemność czy problem?
Następny artykułSezon grzybowy trwa. Bądź czujny, co zbierasz


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj