ZUK. Dbają, zarządzają, edukują

0

Zarząd Usług Komunalnych funkcjonuje w naszym mieście od 10 lat. Jubileusz był okazją do podsumowania dotychczasowych działań. Każdego dnia pracownicy ZUK-u dbają o porządek w całym Stargardzie. Prowadzą też wiele akcji edukacyjnych, dzięki którym również mieszkańcy mogą zatroszczyć się o nasze wspólne środowisko.

– O gospodarce komunalnej często mówi się, że tym lepiej funkcjonuje, im mniej się ją zauważa. Jest w tym wiele prawdy. Bardzo szybko widoczne są efekty sprawnych działań i odpowiedniego zarządzania, ale też od razu można zauważyć, jeśli coś w tej dziedzinie nie funkcjonuje prawidłowo. Codzienne starania wszystkich pracowników ZUK-u sprawiają, że coraz bardziej czysty i zielony Stargard staje się naprawdę dobrym miejscem do życia – mówi prezydent Rafał Zając.

Zarząd Usług Komunalnych realizuje zadania dotyczące prawidłowej gospodarki odpadami w ramach zintegrowanego systemu gospodarki odpadami komunalnymi, utrzymania czystości i porządku oraz pielęgnacji zieleni na drogach gminnych oraz innych terenach publicznych miasta.

Oprócz tego organizuje dla mieszkańców różne akcje edukacyjne. Sprzątanie świata, ekologiczne konkursy, współpraca m.in. z Muzeum Archeologiczno-Historycznym, wycieczki – to tylko część działań jednostki. ZUK jest również aktywny w internecie – ciekawostki i aktualności można znaleźć na stronie internetowej www.zuk-stargard.pl oraz na facebookowym profilu.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Zdobyć twierdzę Wikingów
Następny artykułZmiany w komunikacji pod wiaduktem przy ul. Bogusława IV


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj