Błękitni Stargard. Tylko albo aż punkt z beniaminkiem

0

Podopieczni Macieja Sayeda zaledwie zremisowali w wyjazdowym meczu z Vinetą Wolin. Z drugiej strony, punkt powinien cieszyć, bowiem stargardzianie przegrywali do przerwy 0:2.

Vineta Wolin – Błękitni Stargard 2:2 (2:0)

Bramki: 4. min. Maszka, 10. min. Hutyria – 65. min. Ginter, 84. min. Tarasewicz

Vineta: Rechtziegel – Kołodzijczyk, Niewiada, Cyburt, Lewandowski, Leśniak (79. min. Żmudź), Ignasiak, Kurczak (79. min. Węcławek), Maszka (68. min. Kuśmierek), Wiśniewski

Błękitni: Skuza – Kowalik (66. min. Tarasewicz), Liśkiewicz, Wawszczyk, Sawczak, Gabor (46. min. Ginter), Friska, Prawucki, Jakubowski (46. min. Stawski), Kwiatkowski (79. min. Ryk), Niedojad

W tym meczu można było się spodziewać raczej łatwej przeprawy w wykonaniu Błękitnych, gdyż stargardzianie wygrali ostatnio u siebie w dobrym stylu z Unią Janikowo 3:1. Vineta jednak, mimo że jest beniaminkiem, nie okupuje strefy spadkowej, ale ambitnie walczy o utrzymanie. I tę ambicję pokazała w tym spotkaniu.

Gospodarze otworzyli wynik już w 4. minucie, a jeszcze przed kwadransem pierwszej połowy podwyższyli na 2:0. Podopieczni Macieja Sayeda niewiele byli w stanie zdziałać w tej części meczu. Zdecydowanie lepiej powinni rozpocząć drugą połowę spotkania, ale karnego w 47. minucie nie wykorzystał Kacper Friska. Czas uciekał, a dwubramkowa strata wciąż się utrzymywała. Przełamanie nastąpiło w 65. minucie, kiedy na 2:1 strzelił Sebastian Ginter. Błękitni do końca walczyli o chociażby punkt i zostali nim wynagrodzeni po bramce Grzegorza Tarasewicza.

Stargardzianie z dorobkiem 20 oczek zajmują 6. miejsce w tabeli. Niespodziewanym liderem została Gedania Gdańsk, mająca na koncie 26 punktów. Z samego szczytu strąciła ona Olimpię Grudziądz, która doznała drugiej porażki z rzędu, tym razem z Pogonią II Szczecin 1:2. Remis z kolei zanotował Świt Szczecin (z Unią Swarzędz 0:0), a przegraną zanotował Zawisza Bydgoszcz (z Polonią Środa Wielkopolska 1:3).

Podopiecznych Macieja Sayeda czeka teraz mecz u siebie. W sobotę podejmą Cartusię Kartuzy. Początek o godz.13.