Nieletni grafficiarz „ozdobił” cztery budynki. Usłyszał zarzuty

0

Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii stargardzkiej komendy, przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Stargardzie, ustalili nieletniego, który na elewacjach budynków i obiektów użytkowych malował graffiti. Wartość strat powstałą na skutek uszkodzeń oszacowano na kilka tysięcy złotych. Nastolatek usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia i będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

Pisaliśmy już o tej sprawie, ale teraz policja upublicznia więcej szczegółów.

Funkcjonariusze ustalili, że nieletni stargardzianin umieścił swoje graffiti na elewacjach 4 budynków na terenie naszego miasta. Grafficiarz postanowił przelać swoje umiejętności malarskie na ściany obiektów m.in. Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie, Muzeum Archeologiczno- Historycznego w Stargardzie, Zespołu Szkół Specjalnych w Stargardzie oraz na budynku Galerii Handlowej Starówka w Stargardzie. Pokrzywdzeni oszacowali straty spowodowane przez jego ,,twórczość’’ na kwotę kilku tysięcy złotych.

– W rozmowie z policjantami amator graffiti tłumaczył się, że nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji prawnych, a wzór napisu, który umieścił na elewacjach, znalazł w internecie – informuje mł. asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

Teraz nieletni będzie musiał ponieść konsekwencje swojego zachowania. Usłyszał 4 zarzuty polegającego na uszkodzeniu mienia. Jego sprawą zajmie się sąd rodzinny. Niewykluczone, że opiekunowie prawni nastolatka będą zobowiązani do pokrycia strat finansowych spowodowanych jego działalnością.

(r)

Poprzedni artykułEuroboisko z nową murawą
Następny artykułSARL pomoże zdobyć pieniądze z UE


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj