Park&Ride za kilka tygodni

1

Wciąż do przodu posuwają prace przy budowie ogromnego parkingu i modernizacji ul. Barnima. Za kilka tygodni kierowcy przejadą tam nową jezdnią, rowerzyści skorzystają z kolejnej ścieżki, a piesi przejdą wygodnym chodnikiem. Miejsce do zaparkowania znajdzie około 300 samochodów osobowych.

Już za kilka dni na ścieżce rowerowej położona zostanie nawierzchnia. Z dnia na dzień wydłuża się – gotowy – chodnik po drugiej stronie ul. Barnima. Wzdłuż całej drogi stoją nowe latarnie z energooszczędnymi oprawami led.

Jednocześnie trwają prace wykończeniowe w budynku socjalno-usługowym i na parkingu. Nowością są zamykane boksy, w których będzie można przechowywać rowery. Oprócz tego na P&R cykliści skorzystają z zadaszonych stojaków, a posiadacze aut elektrycznych naładują tam swoje pojazdy.

Nowa inwestycja znacznie ułatwi poruszanie się po tej części Stargardu. Kierowcy przejadą zmodernizowaną ul. Barnima, a rowerzyści zyskają kolejną ścieżkę, która uzupełni sieć tras w naszym mieście. Piesi będą korzystać z wygodnego chodnika, a ich bezpieczeństwo zwiększy również doświetlone przejście przez ulicę. Bez problemu dojdą też do Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego i dworca PKP. Na samym parkingu będzie można zostawić nawet 300 samochodów osobowych, jak też zaparkować autobusy i kampery.

Wartość całej inwestycji to ponad 20 mln zł.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPostapokaliptyczne kostiumy, znane w Stargardzie, trafią na warsztat mentorki współpracującej m.in. z Lady Gagą
Następny artykułUTW – rozwijanie pasji, kontakt z drugim człowiekiem, aktywny tryb życia


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj