UTW – rozwijanie pasji, kontakt z drugim człowiekiem, aktywny tryb życia

0

Uniwersytet Trzeciego Wieku oficjalnie rozpoczął rok akademicki 2022/2023. Jeśli ktoś nie zdążył się jeszcze zapisać, nic straconego – jest na to czas do grudnia. Nie warto jednak zwlekać. Na słuchaczy od samego początku czeka mnóstwo ciekawych zajęć.

– Aktywność słuchaczy UTW zasługuje na ogromny podziw. Ich liczna obecność za każdym razem cieszy tak samo. Jedną z największych wartości w naszym życiu jest kontakt z drugim człowiekiem. W uniwersytecie słuchacze są razem, wspierają się w różnych sytuacjach i zawsze mogą na siebie liczyć. Ci ludzie tworzą w Stargardzie przestrzeń wartościowych spotkań i aktywności, w których świetnie odnajduje się tak wiele osób – mówi prezydent Rafał Zając.

Podczas inauguracji prezydent wygłosił również wykład. Seniorzy dowiedzieli się m.in. o najnowszych inwestycjach w Stargardzie i planach dalszego rozwoju naszego miasta, a także poznali ciekawostki z parków przemysłowych.

W UTW zawsze dużo się dzieje. Coś dla siebie znajdą miłośnicy aktywności fizycznej i turystyki. Jest też sekcja teatralna. Energiczni seniorzy również tańczą i śpiewają – zespoły z UTW są dobrze znane stargardzianom z wielu miejskich imprez. Ci, którzy wolą nieco spokojniejsze zajęcia, mogą nauczyć się m.in. obsługi komputera, pograć w szachy albo zdobyć wiedzę o zdrowiu.

– Ubiegły rok akademicki był dla nas trudny. Wciąż musieliśmy mierzyć się z ograniczeniami związanymi z pandemią. Mimo tego prawie wszystkie sekcje w miarę możliwości działały aktywnie. Seniorzy mieli dość siedzenia w domu i jeszcze chętniej korzystali z zajęć. Rozwijanie pasji, kontakt z drugim człowiekiem, aktywny tryb życia – to wszystko w UTW sprzyja integracji i satysfakcji z podejmowanych działań – mówi Stanisław Bartosik, prezes Stowarzyszenia UTW.

W Uniwersytecie Trzeciego Wieku wszyscy są mile widziani. Nie ma limitu osób, a rekrutacja trwa cały czas. Aby zostać słuchaczem, wystarczy wypełnić deklarację, dołączyć dwa zdjęcia i wnieść opłatę. Zapisy są prowadzone w sekretariacie UTW w Stargardzkim Centrum Kultury (wejście od ul. Wojska Polskiego) – w październiku (wtorki i czwartki, 11:00-13:30) oraz w listopadzie i w grudniu (wtorki i czwartki, 12:00-13:30).

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPark&Ride za kilka tygodni
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Zawalili trzecią kwartę


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj