Błękitni Stargard. Rozbici kontrami

0

Fatalnie zaprezentowali się w meczu u siebie z Cartusią Kartuzy podopieczni Macieja Sayeda. Choć mieli kilka okazji do zdobycia bramki, to goście wykazali się większą determinacją i dwiema szybkimi kontrami ustalili wynik.

Błękitni Stargard – Cartusia Kartuzy 0:2 (0:1)

Bramki: 9. min. Żukowski, 46. min. J. Poręba

Błękitni: Skuza – Sawczak, Liśkiewicz (76. min. Ogrodowski), Friska, Niedojad, Tarasewicz, Kwiatkowski (90. mi. Gabor), Ginter, Stawski (63. min. Kliś), Ryk (46. min. Prawucki), Wawszczyk

Cartusia: Prokopenko – Szałecki, Dobek, Marczak, Żukowski, Dampc, Trela (69. min. Tomczak), J. Poręba (76. min. Matejek), Iwanowski, Kopania, M. Poręba

Ten mecz mógł się potoczyć zupełnie inaczej. Wynik w 3. minucie powinni otworzyć gospodarze, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Damian Niedojad. Zemściło się to w 9. minucie, kiedy Błękitni nadziali się na kontrę, po której Konrada Skuzę pokonał Przemysław Żukowski.

Stargardzianie dążyli do wyrównania, ale brakowało im szczęścia. W 34. minucie piłkę po strzale Jakuba Stawskiego wybił przed siebie Vadym Prokopenko. Nabiegł na nią Adrian Kwiatkowski, uderzył główką, ale piłka powędrowała nad poprzeczką.

W 42. minucie z kolei bliski strzelenia bramki był Oskar Ryk.

Wydawało się, że po zmianie stron Błękitni bardziej przycisną rywala. Tymczasem druga połowa jeszcze dobrze się nie zaczęła, a podopieczni Macieja Sayeda stracili kolejnego gola. Tym razem na listę strzelców w Cartusii wpisał się Jakub Poręba.

Czas uciekał, a stargardzianie nie mieli pomysłu na rozpracowanie defensywy rywala. Akcje podbramkowe nie przynosiły efektu, więc Błękitni zaczęli szukać szansy w strzałach z dystansu. Jednak ani Konrad Prawucki, ani też Kacper Friska nie zdołali skierować piłki do siatki.

Za to w końcówce Cartusia mogła dwukrotnie podwyższyć wynik. W 85. minucie Maciej Dampc trafił w Konrada Skuzę, a w 89. minucie Paweł Matejek w słupek.

Podopieczni Macieja Sayeda przegrali po słabym meczu i spadli z szóstego na ósme miejsce w tabeli. Strata do lidera powiększyła się o jeden punkt, z 6. na 7., bowiem Gedania Gdańsk zremisowała z Pogonią II Szczecin 1:1. Remis padł też w spotkaniu Olimpii Grudziądz z Zawiszą Bydgoszcz (1:1). Błękitnych przeskoczyły Polonia Środa Wielkopolska (wygrana z Unią Janikowo 3:1) oraz KP Starogard Gdański (zwycięstwo ze Stolem Gniewino 1:0).

W najbliższą sobotę stargardzianie zagrają na wyjeździe z Jarotą Jarocin.