Gmina Stara Dąbrowa. Mieszkańcy skarżą się na fetor z wysypiska śmieci w Łęczycy, będzie rozprawa administracyjna

0

„Nieprzyjemny zapach z wysypiska w Łęczycy to niekończąca się historia. Ta sprawa ciągnie się od lat, ale ostatnio „śmierdzący problem” w gminie Stara Dąbrowa narasta. Szczególnie wieczorami i we wczesnych godzinach porannych” tak zaczyna pismo, które otrzymaliśmy z Urzędu Gminy Stara Dąbrowa.

I dalej: „Przykry zapach ze stargardzkiego wysypiska śmieci w Łęczycy jest tak silny, że mieszkańcy wielu miejscowości nie mogą otworzyć okien w swoich domach. Temat był kilkakrotnie poruszany na sesji rady gminy. Mieszkańcy są wściekli, bo od lat słyszą obietnice ze strony władz Spółki, Sebastiana Szwajlika, prezesa Bio Star Sp. z o.o., że problem jest im znany i że miasto robi wszystko, by go rozwiązać. Gmina Stara Dąbrowa dokłada wszelkich starań, aby pomóc mieszkańcom. Celem gminy nie jest zamknięcie składowiska. Władze gminy chcą, aby Spółka stosowała takie technologie, które zniwelują nieprzyjemny zapach. Stargardzka Spółka ze 100 % kapitałem miasta Stargard zwróciła się do Urzędu Gminy w Starej Dąbrowie o wydanie decyzji środowiskowej dla nowego przedsięwzięcia pn. „Budowa nowego placu dojrzewania odpadów biodegradowalnych  o wydajności 17596 ton/rok na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów zlokalizowanego w miejscowości Łęczyca, gmina Stara Dąbrowa”. W związku z trwającym postępowaniem wpłynęły petycje mieszkańców sąsiadujących miejscowości skarżących się na problemy zdrowotne związane z odorowością”.

– W związku z powyższym wójt gminy Stara Dąbrowa postanowiła o wszczęciu postępowania administracyjnego z udziałem mieszkańców, które odbędzie się w dniu 24 października 2022 roku o godzinie 15:00 w świetlicy wiejskiej w Storkówku. Rozprawa jest częścią postępowania wyjaśniającego, która ma na celu umożliwienie ustalenia stanu faktycznego w przedmiotowej sprawie – mówi Klaudia Bartnicka z Urzędu Gminy Stara Dąbrowa.

Poprosiliśmy prezesa spółki Bio Star o odniesienie się do tej publikacji.

– Spółka potwierdza tryb rozprawy administracyjnej zaplanowanej na 24 października 2022 roku we wskazanym miejscu przez Wójt Gminy w przedmiocie sprawy: Budowa nowego placu dojrzewania odpadów biodegradowalnych na Instalacji i Komunalnej w Łęczycy z udziałem przedstawicieli Bio Star Sp. z o.o. – informuje Sebastian Szwajlik.

bk

fot. pexels.com (zdjęcie poglądowe)

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Rozbici kontrami
Następny artykułPaderewskiego. Już mają chodnik z jednej strony


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj