Nauka dla Ciebie w domu – warsztaty z Centrum Nauki Kopernik w Stargardzie

0

Już w sobotę, 22 października w naszym mieście odbędą się kolejne warsztaty z cyklu „Nauka dla Ciebie w domu” – wspólnej inicjatywy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i Ministerstwa Edukacji i Nauki.

W Stargardzkim Centrum Nauki FILARY przez cały dzień odbywać się będą bezpłatne warsztaty z towarzyszenia dzieciom w wyzwaniach poznawczych, w których udział weźmie w sumie 20 rodzin. Po zakończeniu zajęć każda rodzina otrzyma zestaw do wspólnego eksperymentowania w domu.

W trakcie warsztatów rodzice i opiekunowie, pod okiem edukatorów z Centrum Nauki Kopernik, będą pogłębiać swoją wiedzę na temat mądrego towarzyszenia dzieciom podczas wykonywania eksperymentów. Poznają pozytywne aspekty nauki poprzez zabawę. Dowiedzą się, jak rozbudzić ciekawość swoich dzieci. Wspólnie z prowadzącymi przyjrzą się doświadczeniom naukowym widzianym z perspektywy dziecka oraz związanym z nimi wyzwaniom poznawczym. Nie zabraknie także ćwiczeń z pozytywnego dowartościowywania i budowania poczucia własnej wartości u dziecka w wyważony sposób.

Zestaw „Nauka dla Ciebie w domu” do rodzinnego eksperymentowania zawiera nie tylko propozycje samodzielnych eksperymentów, ale również niezbędne do ich wykonania materiały oraz wskazówki pedagogiczne ułatwiające dzieciom ich próby odkrywania świata.

Stargardzkie Centrum Nauki FILARY jest jedną z dziesięciu placówek w Polsce, w których odbywają się w tym roku warsztaty „Nauka dla Ciebie w domu”.

(r)

Poprzedni artykułNSH. Architektura kolegiaty NMP oczami współczesnego architekta
Następny artykułSpełniaj sportowe marzenia z KS Spójnia  


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj