Będzie przebudowa Chełmońskiego

1

Kolejna ulica w Stargardzie przejdzie remont. Tym razem to ul. J. Chełmońskiego. Po wykonaniu robót zdecydowanie poprawi się komfort kierowców i większe bezpieczeństwo pieszych. Stargard pozyskał na inwestycję prawie 1,6 zł dofinansowania.

Teraz tylko na części nawierzchni tej drogi, na obrzeżach miasta, leżą betonowe płyty, ale zdecydowana większość wciąż jest nieutwardzona. Brakuje tam też chodników dla pieszych. Tymczasem w rejonie ul. J. Chełmońskiego budowane są kolejne domy, a plan zagospodarowania przestrzennego zakłada tam następne budynki jednorodzinne, szeregowce i bliźniaki. Z roku na rok na tym obszarze będzie przybywało mieszkańców.

W ramach planowanej przez miasto inwestycji wybudowana zostanie tam droga z kostki betonowej razem z chodnikiem. Będzie odpowiednie odwodnienie, które zapewni właściwy odbiór deszczówki. Dodatkowe trzy latarnie z oprawami LED uzupełnią te, które zamontowano już w poprzednich latach.

Gotowa jest dokumentacja tej przebudowy. Roboty ruszą w 2023 roku i mogą pochłonąć ponad 2,2 mln zł. 70 proc. pozyskanego dofinasowania pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułSowa Premium w Książnicy
Następny artykułGrzyboGranie. Music Festival 2022 za nami. Trzeba pielęgnować pamięć o znakomitym muzyku ze Stargardu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj