Sowa Premium w Książnicy

0

W Książnicy Stargardzkiej działa już nowoczesna i innowacyjna wersja systemu bibliotecznego. To wiele ułatwień dla czytelników. Fizyczne wydania książek, ale i audiobooki, ebooki oraz muzykę można teraz łatwiej znaleźć i zarezerwować. Żeby przekonać się o wszystkich możliwościach Sowy SQL Premium w naszej bibliotece wystarczy kliknąć tutaj.

Do tej pory czytelnicy Książnicy korzystali z systemu wprowadzonego w 2013 r. Po blisko dekadzie przyszedł czas na wdrożenie udoskonaleń i ułatwień. System Sowa to wyższa jakość użytkowania dzięki wykorzystaniu narzędzi współczesnej technologii. Do dyspozycji jest już katalog online z możliwością użycia dokładniejszych filtrów.

– Czytelnicy mogą wybrać, czy szukają książki, audiobooka, ebooka, czy muzyki. Wskazują też, czy ma to być poezja, książka naukowa, a może literatura dla dziecka. Katalog daje możliwość wybrania tematu, gatunku, dziedziny, autora, roku wydania. Poza tym widać też dostępność danej pozycji i jej lokalizację w siedzibie głównej i dwóch filiach – mówi Jolanta Aniszewska, dyrektor Książnicy Stargardzkiej.

Dodatkowo system pozwala rezerwować i zamawiać książki oraz inne zbiory, sprawdzić stan konta czytelniczego i przedłużyć czas wypożyczenia. Wysyła także e-mailowe powiadomienia o zbliżających się terminach oddania, tytułach już przetrzymanych oraz możliwościach odbioru wcześniej zamówionych egzemplarzy. Bibliotekarze zapowiedzieli także, że niedługo mają być uruchomione kolejne moduły systemu, dające następne udogodnienia.

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Zwyciężyli mimo samobója
Następny artykułBędzie przebudowa Chełmońskiego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj