Przebudowa wiaduktów: 28 października – otwarcie na Konopnickiej, 3 listopada – zamknięcie na Bogusława IV

0

Rusza kolejny etap przebudowy wiaduktów w Stargardzie. Od czwartku, 3 listopada planowane jest rozpoczęcie prac przy przebudowie wiaduktu na ul. Bogusława IV. Zakres robót wymaga wprowadzenia tymczasowych zmian w organizacji komunikacji, którą wykonawca uzgodnił z zarządcą drogi.

Oznacza to, że w czwartek, 3 listopada wiadukt przy ul. Bogusława IV zostanie zamknięty dla ruchu samochodów i pieszych. Wcześniej, w piątek, 28 października otwarty zostanie przejazd oraz przejście dla pieszych pod wiaduktem na ul. Konopnickiej, na którym wykonawca zakończył prace związane ze zbrojeniem i betonowaniem konstrukcji obiektu.

– Na wiadukcie przy ul. Bogusława IV wykonawca zakończył prace zbrojeniowe na przyczółkach obiektu oraz wykonał fundamenty. W dalszej kolejności przystąpi do budowy konstrukcji pierwszej połówki nowego obiektu – informuje Bartosz Pietrzykowski z PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Przebudowa stacji i czterech wiaduktów w Stargardzie realizowana jest w ramach wartej ponad 4 mld zł modernizacji linii Poznań – Szczecin, współfinansowanej z instrumentu Unii Europejskiej „Łącząc Europę” (CEF). Dzięki przebudowie wiaduktów zapewniony będzie płynny i bezpieczny ruch kolejowy, kierowcy zyskają szerszą jezdnię, a dla pieszych i rowerzystów powstaną chodniki oraz ścieżki. Prowadzone prace nie ograniczają ruchu kolejowego.

(r)

fot. Bożena Kuszela/archiwum

Poprzedni artykułMur odzyskał kształt i blask
Następny artykułKonkurs na zachodniopomorskiego kuratora oświaty


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj