Łatwiejszy dostęp do Rzecznika Praw Obywatelskich – punkt RPO ponownie w Szczecinie

0

W czwartek, 3 listopada prof. Marcin Wiącek przybędzie z wizytą do Szczecina, aby otworzyć punkt przyjęć interesantów w tym mieście.

Biuro będzie działać w siedzibie Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego przy ul. A. Mickiewicza 41, parter.

W czerwcu br. dyrektor generalny RPO zwrócił się  do Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego z prośbą o udostępnienie pomieszczenia na punkt przyjęć interesantów RPO. Takie punkty, po przerwie spowodowanej pandemią, wznawiają od września swoją działalność.

Otwarciu punktu przyjęć interesantów Rzecznika Praw Obywatelskich w Szczecinie poświęcona będzie konferencja prasowa w jego siedzibie – czwartek, 3 listopada o godz. 11.30. Po konferencji odbędzie się spotkanie otwarte z rzecznikiem praw obywatelskich, prof. Marcinem Wiąckiem. Rzecznik spotka się też z adwokatami, sędziami i radcami prawnymi w siedzibie Izby Adwokackiej.

Punkt RPO będzie czynny w każdy pierwszy czwartek miesiąca w godzinach 10:00-15:00 (3 listopada wyjątkowo w godz. 11:00-15:00). Dni przyjęć w 2022 r.: 3 listopada w godz. 11:00-15:00, 1 grudnia w godz. 10:00-15:00.

Do punktu RPO może przyjść każdy, kto chce omówić swoją sprawę z prawnikiem Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Również każdy, kto uważa, że państwo naruszyło jego prawa, albo że jest nierówno traktowany przez innych, np. z powodu wieku albo płci. W takich i podobnych sytuacjach wystarczy napisać albo zadzwonić na bezpłatną infolinię do RPO. Wniosek jest prosty, a w razie potrzeby pracownicy Biura Rzecznika pomogą w jego napisaniu. Wniosek do Rzecznika jest bezpłatny.

UWAGA! Rzecznik nie zastępuje sądu. Nie jest adwokatem czy radcą prawnym, który napisze pismo w danej sprawie.

oprac. bk – źródło: Biuro Prasowe UMWZ

fot. G. Krzyżewski – źródło: https://bip.brpo.gov.pl/pl/osoba/dr-hab-marcin-wiacek-rpo-viii-kadencji

Poprzedni artykułZałóż odblask – świeć przykładem!
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Courtney Fortson dołączył do klubu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj