Na cmentarz najlepiej autobusem MPK

0

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji przygotowało specjalny rozkład jazdy na uroczystość Wszystkich Świętych. Warto poznać zmiany. M.in. będzie dodatkowa linia, która przewiezie pieszych pod zamkniętym dla nich wiaduktem na ul. Bogusława IV. A we wtorek (1.11.) tradycyjnie pojedziemy MPK na cmentarze za darmo.

Do wtorku (1.11.) niektóre linie będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy. Pojawią się również dodatkowe przystanki na ul. Przedwiośnie przy wejściu na cmentarz od strony os. Letniego (dla linii nr 24). Aktualny rozkład jazdy można sprawdzić na www.mpkstargard.pl, w aplikacji kiedyPrzyjedzie.pl albo dzwoniąc na całodobową infolinię – tel. 91 573 13 82.

Trzeba pamiętać, że piesi nie przejdą pod przebudowywanym wiaduktem na ul. Bogusława IV. W związku z tym MPK we wtorek i środę (1 i 2.11.) uruchomi specjalną linię P. Od 8:00 do 17:00 co około 8 minut będzie wozić pasażerów od przystanku „Staszica – LO” do ronda Żołnierzy Wyklętych.

Ponadto we wtorek (1.11) na ulicach Stargardu pojawią się jeszcze 2 dodatkowe linie.

Linia A – dla mieszkańców os. Pyrzyckiego i os. Lotnisko. Trasa od ul. Spokojnej, ul. Bogusława IV, ul. S. Staszica, ul. Warszawska, ul. Niepodległości, ul. Twardowskiego, ul. Armii Krajowej, ul. W. Broniewskiego, ul. Lotników, ul. T. Tańskiego.

Linia B – dla mieszkańców os. Chopina, os. Zachód i os. Lotnisko. Trasa od os. Chopina, dalej ul. H. Wieniawskiego, ul. Szczecińska, ul. Słoneczna, ul. T. Kościuszki, ul. Spokojna, Golczewo, ul. Most Kamienny, ul. T. Tańskiego.

Również we wtorek (1.11.) o 11:00 z Koszewa wyruszy autobus, który przejedzie dalej przez Koszewko, Wierzchląd, Skalin, Kunowo i Lipnik, aż do cmentarza przy ul. T. Kościuszki i ul. Spokojnej/Giżynek. Powrót tą samą trasą o 16:00 z pętli na Giżynku.

Dla ułatwienia we wtorek (1.11.) pasażerowie na każdym z przystanków przy cmentarzu w rejonie Ronda Żołnierzy Wyklętych będą mogli sprawdzić rozkłady jazdy dla całej okolicy. Dzięki temu nie trzeba będzie się przemieszczać w poszukiwaniu najbliższych godzin kursowania autobusów.

Ci, którzy w tych dniach wybiorą się na cmentarze własnymi autami, powinni sprawdzić zmiany w organizacji ruchu. Niektóre ulice w pobliżu nekropolii będą zamknięte dla samochodów osobowych. Będą też wyznaczone dodatkowe miejsca postojowe. Więcej informacji tutaj.

(r)

fot. mak

Poprzedni artykuł1 listopada. Odcinki ulic Kościuszki i Przedwiośnie zamknięte dla samochodów
Następny artykułBłękitni Stargard. Znowu zawiedli


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj