Dzień z Ukraińską Kulturą: wystawy, koncerty, stoiska z rękodziełem

0

W piątek, 4 listopada o godz. 16.30 w Domu Kultury Kolejarza odbędzie się otwarte dla wszystkich wydarzenie, mające na celu przybliżenie mieszkańcom Stargardu i naszego powiatu ukraińskiej kultury.

Zaprezentowana tam zostanie wystawa fotografii autorstwa Romana Budzowskiego pod tytułem „Stargard dla Ukrainy”. To dokumentacja nie tylko oficjalnych wydarzeń, ale również ciężkiej pracy wolontariuszy, wsparcia mieszkańców, władz miasta i ludzi kultury.

Będzie też wystawa Tetiany Kovtun przedstawiająca zatrzymane w kadrze zdarzenia z ostatniego, trudnego roku, związane z wojną z rosyjskimi najeźdźcami i pobytem w naszym mieście gości z Ukrainy.

W DKK wystąpią: dziecięcy zespół taneczny „Namysto”, grupa wokalna „Ukraińskie Barwy” i dziecięcy zespół wokalny „Winoczok” – te trzy zespoły zostały utworzone przez obywateli Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Stargardzie po najeździe Rosjan na ich ojczyznę. Czwarty zespół to znana stargardzkiej publiczności „Rodzina Marciszaków”.

Organizatorzy zapraszają również do odwiedzenia stoisk z tradycyjnym rękodziełem, z obrazami i z ikonami oraz z ukraińską kuchnią (pierogi, słodkości…, ciepłe napoje).

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży artykułów z tych stoisk zostaną przekazane stargardzkiemu Komitetowi Pomocy Ukrainie z przeznaczeniem na wsparcie heroicznych obrońców tego kraju.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Na Dzień z Ukraińską Kulturą zapraszają: Koło w Stargardzie Związku Ukraińców w Polsce oraz Parafia Greckokatolicka pw. św. Jozafata Kuncewicza.

Wydarzenie uzyskało wsparcie finansowe od Miasta Stargardu w ramach zadania publicznego „Ukraińska Kultura w Stargardzie '2022”.

bk

fot. Roman Budzowski

Poprzedni artykułPrezydent: „Wspólnie możemy zrobić więcej, niż gdybyśmy działali osobno”
Następny artykułZmarł Grzegorz Konopczyński, dyrektor PSM I i II st. w Stargardzie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj