Zmarł Grzegorz Konopczyński, dyrektor PSM I i II st. w Stargardzie

0

Grzegorz Konopczyński nie żyje. Był dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Stargardzie, kierownikiem Orkiestry Camerata Stargard, jak też laureatem nagrody prezydenta Stargardu dla twórców, artystów, kreatorów, ambasadorów i mecenasów kultury.

„Z dużym żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci śp. Grzegorza Konopczyńskiego. Wspólnie realizowaliśmy nie tylko nasze marzenia. Kompleksowa modernizacja budynku Państwowej Szkoły Muzycznej, utworzenie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, Orkiestra Camerata Stargard, Międzynarodowy Festiwal Soni Spatium – to pomniki pozostawione przez Niego już na zawsze.

W Grzegorzu Konopczyńskim szczególnie ceniłem szeroką wiedzę, wyjątkową inteligencję i w końcu poczucie humoru. Nie można zapomnieć, że zapałem do działania obdzielał ludzi dookoła siebie. Jestem przekonany, mam nadzieję, że zapamiętamy tę energię, a Jego Bliscy i Współpracownicy będą z niej czerpać.

Wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci śp. Grzegorza Konopczyńskiego składam Jego Małżonce, Pani Monice, całej Rodzinie i wszystkim Bliskim” napisał na swoim profilu facebookowym prezydent Rafał Zając.

Wyrazy szczerego współczucia Rodzinie Zmarłego i Bliskim złożyła też starosta stargardzki Iwona Wiśniewska wraz z Zarządem Powiatu. „Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Grzegorza Konopczyńskiego” napisała starosta na oficjalnym profilu powiatu.

oprac. bk

fot. Mirosław Cofta

Poprzedni artykułDzień z Ukraińską Kulturą: wystawy, koncerty, stoiska z rękodziełem
Następny artykułSerce dla Julii


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj