Są pieniądze dla szkół – na sprzęt dla słabowidzących uczniów i inne udogodnienia

0

Będą zakupy dla kilku podstawówek w Stargardzie i remont w SP nr 4. Szkoły numer 2, 7, 8 i 11 otrzymają sprzęt, który zapewni większy komfort słabowidzącym uczniom. Miasto pozyskało na te cele prawie 67 tys. zł dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Z budżetu Stargardu pójdzie nas to blisko 55 tys. zł.

Lupy elektroniczne i cyfrowe powędrują do czterech podstawówek. Pomogą w łatwiejszym czytaniu tekstów i oglądaniu obrazów. Powiększenie jest natychmiast pokazane na wbudowanym ekranie LCD. Dodatkowo różne tryby koloru dla wyświetlanego tekstu umożliwiają dostosowanie kontrastu, co powoduje, że staje się on wyraźny, a samo czytanie nie męczy. Urządzenia ułatwią uczniom zdobywanie wiedzy.

W SP nr 4 szykuje się likwidacja progu przy wejściu i montaż drzwi z uchwytem w kontrastowym kolorze, co pomoże otwierać je osobom niedowidzącym. Poza tym na korytarzu pojawi się nowa wykładzina, a na schodach specjalne profile antypoślizgowe. Dodatkowym ułatwieniem będą otwieracze do wszystkich drzwi na terenie szkoły, które pozwolą je otworzyć łokciem lub przedramieniem.

Stargard cały czas sięga po środki zewnętrzne. Tylko w 3 kwartałach tego roku miasto pozyskało prawie 4,7 mln zł na różne inwestycje, a od początku 2022 r. to już ponad 32,2 mln zł. Dzięki dofinansowaniom budujemy, remontujemy, inwestujemy w nowości i wspieramy mieszkańców o szczególnych potrzebach.

(r)

fot. http://miracle.org.pl/admirabilis/

Poprzedni artykułRyzykowny transport kłód drewna – wstrzymany. Mogło dojść do tragedii
Następny artykułPiwnica TPS. Zagra Kaper Quartet


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj