Pogrzeb Grzegorza Konopczyńskiego – 9 listopada na starym cmentarzu

0

Zmarły w wieku 62 lat dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Stargardzie zostanie pochowany w środę (9.11.) na cmentarzu przy ul. Kościuszki. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz.12.30 w kościele pw. Świętego Ducha.

Tak Dyrektora pożegnała stargardzka PSM I i II st.:

„W dniu 3 listopada 2022 roku odszedł nasz przyjaciel i najlepszy kolega, Dyrektor Grzegorz Konopczyński.

Od 1989 roku prowadził klasę klarnetu, później również saksofonu, w naszej szkole. Jego uczniowie osiągali liczne sukcesy na konkursach ogólnopolskich, a wśród Jego absolwentów znalazło się wielu wybitnych klarnecistów, saksofonistów, muzyków.

Od 1991 roku, nieprzerwanie do dziś, pełnił funkcję Dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Stargardzie.

To dzięki staraniom Grzegorza Konopczyńskiego w 2005 roku w naszym mieście powołana została również Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia. Powstał wówczas Zespół Szkół Muzycznych pod nazwą Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Stargardzie.

To z inicjatywy Dyrektora, dzięki pozyskaniu środków z funduszy unijnych, przeprowadzona została modernizacja PSM I i II st. w Stargardzie.

W 2014 roku Grzegorz Konopczyński przyczynił się do utworzenia Stowarzyszenia Inicjatyw Artystycznych „Pro Arte” w Stargardzie, zaś w 2018 roku zainicjował powołanie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Stargardzie.

Wielbiciel muzyki klasycznej, jazzu oraz Preludiów i Fug Jana Sebastiana Bacha.

Żegnaj, Drogi Kolego, Nauczycielu, Dyrektorze! Niech Ci Aniołowie w niebie pięknie grają”.

(r) – źródło: https://www.facebook.com/profile.php?id=100057173421610

 

Poprzedni artykułDobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa czeka na chętnych
Następny artykułDolice mają swoje przedszkole – pełne uśmiechu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj