Bridgestone Stargard świętuje 15-lecie powstania

0

Ta firma jest jednym z największych pracodawców w naszym regionie – zatrudnia już ponad 1000 osób i produkuje dziennie ponad 4000 opon. Powstała 15 lat temu.

Kamień węgielny fabryki został wkopany we wrześniu 2007 roku. Pierwsza opona powstała tu w październiku 2008 roku, a w styczniu 2012 roku – Bridgestone Stargard mógł pochwalić się milionem wyprodukowanych opon. W czerwcu 2020 r. zakład miał ich „na liczniku” już 10 mln. Tempo produkcji wzrastało, w dużej mierze dzięki rozbudowie fabryki i jej infrastruktury. Teraz każdego dnia na hali produkcyjnej powstaje ponad 4000 opon do samochodów ciężarowych i autobusów. Taki wolumen sprawia, że przedsiębiorstwo jest jednym z wiodących pracodawców w naszym regionie.

– Obecnie w Bridgestone Stargard pracuje już ponad 1000 osób. Dodajmy, że 120 z nich to pracownicy, którzy są z nami od samego początku. 15-lecie istnienia firmy to dobry moment na to, by podziękować członkom naszej załogi za ich codzienne zaangażowanie, wysiłek i wkład w rozwój fabryki. Zrobiliśmy to podczas wrześniowych obchodów naszego jubileuszu pod hasłem Family Day Better Together. Pracownicy wraz z rodzinami (łącznie ponad 1500 osób) mieli okazję do zwiedzenia fabryki, integracji i wspólnej zabawy, korzystając z szeregu przygotowanych dla nich atrakcji  – mówi Piotr Kozłowski, prezes Bridgestone Stargard.

Cieszy nas podejście do pracy, otwartość oraz inicjatywa

Firma ceni sobie chęć działania pracowników na rzecz potrzebujących i lokalnej społeczności.

– Bardzo cieszy nas nie tylko podejście do pracy, ale i otwartość oraz inicjatywa, dotycząca także aktywności niezwiązanych stricte z obowiązkami zawodowymi. Zbiórki akcesoriów czy produktów dla podopiecznych lokalnego Domu Dziecka oraz uchodźców z Ukrainy to tylko niektóre z przykładów zrealizowanych działań zaproponowanych przez pracowników – wymienia Magdalena Waniak-Stępniak z Bridgestone Stargard.

Zakład stawia też na edukację w zakresie ruchu drogowego oraz ekologiczną, szczególnie w swoim najbliższym – lokalnym otoczeniu. We współpracy z Komendą Powiatową Policji w Stargardzie oraz Szkołą Podstawową nr 6 przez wiele lat prowadziła akcję „Bądź bezpieczny na drodze”. Bridgestone jest również partnerem Festynu Ekologicznego, a w ramach realizowanego wspólnie z Urzędem Miejskim projektu ekoSTARGARD w przestrzeni miejskiej pojawiły się specjalne tablice, które w humorystyczny sposób przypominają mieszkańcom m.in. o zasadach bycia eko, a także 11 stojaków na rowery przy szkołach podstawowych.

Fabryka stawia na technologie, które chronią środowisko

Ekologia to kwestia istotna nie tylko dla tej stargardzkiej fabryki, tak silnie związanej z lokalną społecznością, ale i całego międzynarodowego koncernu Bridgestone Corporation, którego jest ona częścią. To jedno z ośmiu haseł globalnego Zobowiązania Bridgestone E8 (Bridgestone E8 Commitment), nadającego kierunek działania wszystkim fabrykom funkcjonujących pod marką Bridgestone i wyrażającego zaangażowanie korporacji w budowę zrównoważonego społeczeństwa. Idea E8 bazuje na wartościach takich jak: energia, ekologia, wydajność, rozbudowa, ekonomia, emocje, ułatwienia i wzmacnianie (ang. Energy, Ecology, Efficiency, Extension, Economy, Emotion, Ease and Empowerment). Przykładowo, w obszarze ekologii firma zobowiązała się do zaangażowania w rozwój zrównoważonych technologii produkcji opon i rozwiązań, które chronią środowisko dla przyszłych pokoleń. Podejmuje więc takie działania, jak szukanie oraz stosowanie alternatywnych źródeł energii, a także redukowanie zużycia energii czy wody.

Historia Bridgestone rozpoczęła się w latach 30. XX wieku w Japonii. Dziś przedsiębiorstwo to największy na świecie producent opon i dostawca rozwiązań mobilnych, a także oficjalny Partner Igrzysk Olimpijskich.

(r)

Poprzedni artykuł11 listopada. Utrudnienia na starówce
Następny artykułSP 10. Powstanie nowa jadalnia


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj