Dzień Niepodległości dla każdego

0

W tym roku Narodowe Święto Niepodległości będzie można obchodzić w Stargardzie na różne sposoby: przy pomniku Stargardzianie Ojczyźnie, podczas mszy w kolegiacie i na Rynku, gdzie będzie pokaz sprzętu wojskowego. Chętni mogą wybrać się na koncert „Dla Niepodległej”. Coś dla siebie znajdą też miłośnicy aktywności fizycznej – biegania, spacerów i jazdy na rowerze.

Piątkowe (11.11.) świętowanie rozpocznie się o 10:30 złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pod pomnikiem „Stargardzianie Ojczyźnie – w setną rocznicę odzyskania niepodległości”. Następnie (11:00) w kolegiacie zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie na Rynku Staromiejskim będzie pokaz sprzętu wojskowego, uroczysty apel, grochówka dla mieszkańców – to wszystko od około 12:00.

O 19:00 w kościele Świętego Ducha zacznie się wyjątkowy koncert pt. „Dla Niepodległej”. Zagrają muzycy Big-Band Stargard, którym towarzyszyć będzie sopranistka Anna Fabrello. Na organach zagra Katarzyna Olszewska. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Tegoroczne Święto Niepodległości można również uczcić na sportowo. Tym razem do wyboru są dwie propozycje. O 10:00 spod Bramy Pyrzyckiej wyruszy rajd rowerowy. Do rowerzystów może dołączyć każdy – nie trzeba się wcześniej zapisywać, a udział jest bezpłatny. Cykliści pokonają około 35 km i zakończą przejazd na polu biwakowym w Strachocinie. Tam też będzie ognisko z pieczeniem kiełbasek i losowanie nagród.

Kolejna sportowa propozycja to bieg Stargard dla Niepodległej. Choć internetowe zapisy już się zakończyły, są jeszcze wolne miejsca. Wystarczy przyjść do biura zawodów w Teatrze Letnim (od 16:00) i na miejscu dołączyć do wydarzenia. O 18:00 w Parku Chrobrego rozpoczną się biegi dzieci, a po nich dystans 5 km pokonają dorośli. Do wyboru jest bieg albo marsz nordic walking. Więcej informacji tutaj.

(r)

Poprzedni artykułBranża turystyczna w regionie świętuje. Dobre wyniki i niezłe prognozy
Następny artykuł11 listopada. Utrudnienia na starówce


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj