To był wernisaż z elementami happeningu. A to za sprawą prowadzącego warsztaty fotograficzne – Romka Budzowskiego i jego oryginalnej stylizacji. Pomogła mu ona w pracy z grupą, gdy występował w różnych rolach, także jako model.
Uczestnicy grupy od czerwca do października br. doskonalili swoje umiejętności poprzez realizację czterech projektów tematycznych: Oblicza sztuki, Uliczny portret, Muzyczny Stargard i Sekrety Pana H. Efekty ich pracy wciąż można oglądać w holu Stargardzkiego Centrum Kultury.
– Dziękuję, że Państwo tak licznie przybyli na wyjątkową wystawę osób, które na co dzień są uczestnikami Pracowni Fotograficznej SCK – mówiła Joanna Tomczak, dyrektorka SCK. – Na pewno jesteście z siebie dumni. Cieszy, że poza zawodową aktywnością, znajdujecie czas na swoją pasję.
Wiceprezydent Piotr Mync stwierdził: – Piękne zdjęcia i wszystkie warte refleksji. To też zasługa Romana Budzowskiego, lidera tego środowiska. Dziękuję uczestnikom tych warsztatów. Mamy frajdę.
Na wystawie prezentowanych jest 30 prac 11 autorów.
Przedstawił ich Romek Budzowski: Agnieszka Ogrodowczyk, Maria Cielecka, Marek Strychalski, Marzena Adamczyk, Małgorzata Jakubowska, Anna Wardal, Kacper Ostaszewski, Maja Sulżycka (Daniel), Jolanta Zimińska i nieobecna na wernisażu Patrycja Szuplak.
– Nie każdemu mogłem dać więcej zdjęć do pokazania. Musiałem dbać, aby wystawa była spójna – mówił prowadzący warsztaty.
Później zwrócił się do swoich podopiecznych: – Dziękuję wam wszystkim, że zechcieliście być w miejscach nietypowych i robić tam zdjęcia. Efekty są świetne!
Ta pochwała nie pozostała bez odpowiedzi. Dwie uczestniczki warsztatów, w imieniu całej grupy, podarowały mu prezent – dla relaksu, dziękując za pomoc, cierpliwość i inspirację.
Wernisaż stał się też okazją do przeprowadzenia zbiórki pieniędzy na rzecz chorego dziecka. Były losy i były wygrane. Jedna z nich – akt kobiecy (fotografia) – trafiła do wiceprezydenta Piotra Mynca.
Tę wystawę można pochwalić: za pomysł jej zorganizowania, za różnorodność tematyczną zdjęć, za ich nieoczywistość i za fotograficzne niespodzianki – m.in. różne wcielenia Romka Budzowskiego.
Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił z czarnych płyt Maciek Sienkiewicz z Father And Son Records And Tapes.
Warsztaty realizowane w ramach projektu „Inspirujący Stargard”, realizowanego przez Fundację Serce dla Wszystkich, finansowanego ze środków otrzymanych od Narodowego Instytutu Wolności w ramach programu NOWE FIO na lata 2021-2030.
tekst i zdjęcia Bożena Kuszela
Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!