Błękitni Stargard. Zdemolowani przez Olimpię

0

Podopieczni Macieja Sayeda fatalnie zakończyli rundę jesienną na własnej murawie. W meczu z Olimpią Grudziądz przegrali aż 0:4.

Błękitni Stargard – Olimpia Grudziądz 0:4 (0:1)

Bramki: 44. min. Winsztal, 49. min. Rogala, 65., 79. min. Stanisławski

Błękitni: Latek – Zdunek (57. min. Ryk), Sawczak, Liśkiewicz, Niedojad, Prawucki (78. min. Gabor), Nowicki, Kwiatkowski (75. min. Kliś), Ginter (78. min. Ogrodowski), Stawski, Wawszczyk

Olimpia: Olszewski – Sikorski, Wicki, Rogala – Nawrocki (46. min. Rzepka), Karmański (76. min. Vu Thanh), Owczarek, Warcholak – Kurowski (76. min. Salguero), Amarildo (58. min. Stanisławski), Winsztal (84. min. Gojko)

Błękitni sobotnie spotkanie rozpoczęli ofensywnie. Rzucili się na Olimpię, chcąc szybko zdobyć bramkę. Nie udało im się jednak stworzyć żadnej groźnej akcji. Po kwadransie gry to goście zaczęli przejmować inicjatywę. W 14. minucie, po zamieszaniu w polu karnym, piłkę z linii bramkowej wybił Maciej Liśkiewicz. W 19. minucie z kolei, po dośrodkowaniu z lewej strony, Patryka Winsztala uprzedził Ariel Wawszczyk. Stargardzianie postraszyli rywala w 25. minucie, kiedy – po dograniu Jakuba Sawczaka – tuż obok słupka uderzył Konrad Prawucki. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bez bramek, Olimpia przeprowadziła akcję prawym skrzydłem. Podania wzdłuż pola karnego nikt nie przeciął, za to na zamknięciu czekał niepilnowany Patryk Winsztal, który wpakował ją do siatki.

Po zmianie stron Olimpia szybko podwyższyła prowadzenie. W 49. minucie Daniela Latka pokonał Sebastian Rogala. Błękitni próbowali zdobyć gola kontaktowego, ale nic tego dnia im nie wychodziło. Co gorsza, z czasem zaczęły się pojawiać katastrofalne błędy przy rozgrywaniu akcji. W 65. minucie stratę w okolicach środka pola zanotował Bartosz Nowicki. Piłkę przejął Patryk Winsztal, podał do Szymona Stanisławskiego, który skierował ją do bramki. Ten sam zawodnik postawił kropkę nad „i” w 79. minucie, kiedy po raz drugi zapisał się na liście strzelców.

Podopieczni Macieja Sayeda przegrali trzeci z rzędu mecz u siebie. W najbliższą sobotę zakończą rundę jesienną wyjazdowym spotkaniem z Unią Swarzędz.