Klon Empatia w prezencie od Towarzystwa Przyjaciół Stargardu

0

W parku Jagiellońskim, w pobliżu pomnika Stargardzianie Ojczyźnie, pojawił się klon zwyczajny (Acer platanoides), ufundowany przez TPS. Drzewko otrzymało imię Empatia.

W tym miejscu rosną już trzy drzewa z nazwami różnych wartości. Pierwsze to Pokój i Pojednanie – ufundowane przez radnych Rady Miejskiej w Stargardzie, drugie – TPS-owska Empatia, trzecie to Mądrość – ufundowane przez Alicję Koźlik, która jest pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia, aby w tej części parku Jagiellońskiego fundować drzewka, nadając im tego rodzaju nazwy.

Wszystkie nasadzenia odbywają się za zgodą ogrodnika miejskiego.

Gdy już klon Empatia został posadzony, członkowie TPS-u zebrali się, aby uczcić to wspólnym zdjęciem. Wówczas też Jerzy Waliszewski odczytał co następuje: „Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Stargardu nadają ci imię: Empatia, jako symbol naszego głębokiego przeświadczenia o tym, że empatia jest szczególnie cenną wartością dziś i taką będzie jutro. Warto ją okazywać, pielęgnować i rozwijać w sobie jako umiejętność zrozumienia drugiego człowieka i każdej istoty żywej oraz ich wyjątkowości. Takie postępowanie uważamy za podstawę czynów humanitarnych. Wzrastaj i potężniej na przekór burzom i wichurom. Niechaj przyszłe pokolenia odnajdą w szumie twych liści wezwanie do empatii. Niechaj znajdą pod twoją ochroną ukojenie w rozterkach i lekarstwo w problemach zdrowotnych.  Niechaj twoja obecność przyniesie im radość i optymizm pomimo przeżywanych trudności życiowych.”

Kilka dni później przy Empatii pojawił się kamień z informacją o nadanej nazwie. Tak jest również w przypadku dwóch pozostałych nasadzeń.

Bożena Kuszela

fot.: Bożena Kuszela, EDZ

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Zdemolowani przez Olimpię
Następny artykułCSKF. „Simona” – opowieść o fascynującej kobiecie z Puszczy Białowieskiej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj