Park na Pyrzyckim. Najpierw studenckie warsztaty, później koncepcja

0

Cztery grupy studentów architektury oraz projektowania architektury wnętrz i otoczenia z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego  rozpoczęły w Stargardzie 10-dniowe warsztaty. Po ich zakończeniu mamy poznać koncepcję nowego parku na os. Pyrzyckim, czyli miejsca odpoczynku, rekreacji i integracji okolicznych mieszkańców.

Na początku współpracy kilkudziesięciu młodych ludzi spotkało się z prezydentem Rafałem Zającem, żeby lepiej poznać nasze miasto, a także potrzeby i oczekiwania stargardzian.

– Cieszę się, że razem ze studentami podchodzimy do tego ambitnego wyzwania. Jestem przekonany, że efekty takiej współpracy będą ciekawe i korzystne dla przyszłych użytkowników parku na os. Pyrzyckim. Chcemy stworzyć zieloną przestrzeń wspólną dla mieszkańców, którzy zyskają miejsce relaksu i spokojnego odpoczynku. To osiedle stale się rozwija. Potrzebujemy tam kreatywnych rozwiązań, dających nowe możliwości spędzania wolnego czasu dla osób z różnych grup wiekowych i o różnych potrzebach – mówi prezydent Rafał Zając.

Studenci poznali również wyniki ankiety, którą kilka tygodni temu wypełniali mieszkańcy os. Pyrzyckiego i okolicy. Uwagi stargardzian pomogą w stworzeniu koncepcji nowego parku, który będzie odpowiadał konkretnym oczekiwaniom. Na tym etapie inwestycji szczególnie przydatne są sugestie przyszłych użytkowników.

Kolejna okazja do przedstawienia swoich pomysłów będzie już w najbliższą środę (16.11.). O 16:00 w Szkole Podstawowej nr 6 (ul. Armii Krajowej 1) rozpoczną się konsultacje dotyczące tej inwestycji. W spotkaniu wezmą udział również studenci ZUT.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułCSKF. „Simona” – opowieść o fascynującej kobiecie z Puszczy Białowieskiej
Następny artykułUkradł pieniądze w sklepie i zaraz potem został zatrzymany


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj