Stargard szykuje się do zimy

0

Choć w tym roku jest wyjątkowo ciepła jesienna aura, już trzeba myśleć o zbliżającej się zimie. W naszym mieście pługopiaskarki i pojazdy do oczyszczania chodników przeszły przeglądy i są w pełnej gotowości do pracy. Są też zapasy soli, piasku i chlorku wapnia. Wszystko po to, żeby jak najszybciej zareagować w przypadku nagłych opadów śniegu i ewentualnych oblodzeń.

Akcja „zima” to coroczne działania na terenie całego Stargardu. W mieście prowadzi je Bio Star, a całość koordynuje Zarząd Usług Komunalnych. Dodatkowo konieczność uprzątnięcia konkretnego miejsca mogą zgłaszać funkcjonariusze straży miejskiej, policji i straży pożarnej.

Warto pamiętać, że kolejność odśnieżania dróg w Stargardzie jest uzależniona od znaczenia danej ulicy w całym układzie komunikacyjnym. Przy nagłych, bardzo dużych opadach śniegu, najpierw oczyszczane są główne trasy. Później sprzęt sukcesywnie pojawia się w kolejnych miejscach.

W tym roku miejskie służby mają do dyspozycji 4 solarko-piaskarki z możliwością nałożenia pługów, a także 4 zamiatarki z opcją zamontowania szczotek. O alejki na cmentarzach zadba nowy traktorek z pługiem.

Oprócz oczyszczania jezdni, dbać się będzie również o bezpieczeństwo pieszych, usuwając śnieg i lód z chodników należących do miasta i z parkowych alejek. Bio Star już zgromadził ponad 200 ton soli i 50 ton piasku do posypywania ulic. Spółka zaopatrzyła się również w 2,5 tony chlorku wapnia, który jest wykorzystywany na drogach nieutwardzonych.

Jak co roku przypominamy – za stan chodników oraz jezdni odpowiadają właściciele lub zarządcy poszczególnych dróg i terenów. W przypadku zaniedbania tego obowiązku straż miejska może nałożyć im osoby mandat.

(r)

fot. Paweł Bieg/archiwum

Poprzedni artykułDodatkowe środki dla 10 ZAZ-ów. Dotacje jeszcze w tym roku
Następny artykułJuż niedługo Jarmark Świąteczny „Pod Szczęśliwą Gwiazdą”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj