Błękitni Stargard. Rundę jesienną kończą porażką

0

W ostatnim meczu rundy jesiennej Błękitni przegrali na wyjeździe z Unią Swarzędz 1:2. Była to czwarta przegrana stargardzkiej drużyny z rzędu.

Unia Swarzędz – Błękitni Stargard 2:1 (1:0)

Bramki: 32. min. Liśkiewicz (samobój), 81. min. Paczyński – 60. min. Liśkiewicz

Błękitni: Skuza – Stawski, Wawszczyk, Liśkiewicz, Nowicki, Kwiatkowski, Ryk (86. min. Gabor), Ogrodowski, Prawucki, Kliś (75. min. Koczorowski), Niedojad

Po wysokiej porażce przed własną publicznością z Olimpią Grudziądz (0:4), rezygnację z roli trenera złożył trener Błękitnych Maciej Sayed. Klub przyjął jego dymisję, wydając jednocześnie komunikat:

„Trener na dzisiejszym spotkaniu z Zarządem Klubu, o które sam poprosił, poinformował, że dla dobra zespołu jest gotowy zrezygnować z prowadzenia pierwszej drużyny Błękitnych. Decyzja ta była spowodowana brakiem zrealizowanego celu, postawionego przed sezonem. Maciej Sayed posiada cenne doświadczanie zdobyte w ostatnich latach, z którego Błękitni nie chcą rezygnować. Dlatego pozostanie on w klubie i naszej Piłkarskiej Akademii. W najbliższych dniach przekażemy informację o nowej funkcji trenera”.

W ostatnim meczu rundy jesiennej stargardzką drużynę poprowadził jego asystent Piotr Rast.

Niestety i w tym spotkaniu Błękitni się nie spisali. Zaczęli od bramki samobójczej, podobnie jak w meczu z Jarotą Jarocin. W 32. minucie tym razem pechowcem okazał się inny obrońca stargardzkiego zespołu, Maciej Liśkiewicz. Ten zawodnik zrehabilitował się w drugiej połowie spotkania, doprowadzając do wyrównania. Była to 60. minuta. W końcówce, a dokładnie w 81. minucie, na prowadzenie ponownie jednak wyszła Unia. Co więcej, w doliczonym czasie gry gospodarze mogli przypieczętować zwycięstwo trzecią bramką, ale rzut karny wybronił Konrad Skuza.

Z Jarotą zespół ze Stargardu zdołał odmienić losy meczu, tutaj nie.

Błękitni przegrali 1:2 i rundę jesienną kończą dokładnie w środku tabeli, czyli na miejscu dziewiątym. Uzbierali 23 punkty i do lidera, którym jest Gedania Gdańsk,  tracą aż 15 oczek. Bliżej im w tym momencie do strefy spadkowej, nad którą mają przewagę 10 punktów.

Teraz Błękitnych czeka ponad 3-mięsieczna przerwa. Start rundy wiosennej zaplanowany został na 4 marca.