Niższe stopnie, duże oszczędności

0

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej dołączyło do ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Oszczędność w każdym stopniu”. Na stronie 20stopni.pl można poznać kilka prostych zasad, które pomogą ograniczyć zużycie ciepła. Można je stosować w swoim domu, a także w miejscu pracy.

Twórcy kampanii przekonują, że obniżenie temperatury we wnętrzach już o jeden stopień ma wpływ na wysokość rachunków za ogrzewanie oraz nasze zdrowie. Zdaniem ekspertów 20 stopni wystarczy, żeby komfortowo pracować i odpoczywać. Z kolei nocą, podczas snu, temperatura powinna być jeszcze niższa (19-18 stopni). Wtedy regenerujemy się najefektywniej. Warto też zrezygnować z mocnego grzania podczas naszej nieobecności.

Wszystkie przydatne wskazówki można znaleźć na grafice poniżej. Dodatkowe informacje są również tutaj. Oszczędzając ciepło, z jednej strony płacimy niższe rachunki, a z drugiej – dbamy o środowisko naturalne. Stopień mniej we wszystkich polskich domach to prawie 500 tys. ton mniej zużytego węgla oraz mniejsza o 1 mln ton emisja CO2.

(r)

grafiki: PEC Stargard

Poprzedni artykułPowiat przygotowuje się do zimy
Następny artykuł#AkcjaŻonkile. Łączy nas pamięć


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj