#AkcjaŻonkile. Łączy nas pamięć

0

Kolejna odsłona akcji społeczno-edukacyjnej w Stargardzie. Tym razem uczniowie klas ósmych posłuchają w SCK wykładu Jolanty Aniszewskiej, a później w MDK będą mogli uczestniczyć w otwarciu wystawy prac koła plastycznego UTW.

Każdy, kto również chciałby wziąć udział w wydarzeniu, może w poniedziałek (28.11.) od 10:00 śledzić relację na żywo na facebookowym profilu Młodzieżowego Domu Kultury.

To ostatni etap projektu realizowanego w naszym mieście przez MDK. W kwietniu w ramach #AkcjiŻonkile na terenie przy ul. Spichrzowej zakwitł symboliczny ogród pamięci. Więcej pisaliśmy o tym tutaj. Miejsce nie było przypadkowe – kiedyś znajdowała się tam synagoga. Również data miała znaczenie – 19 kwietnia 1943 r. w getcie warszawskim wybuchło powstanie. W ramach upamiętnienia tego tragicznego wydarzenia, co roku w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie, odbywają się uroczystości. W Stargardzie #AkcjaŻonkile to również szansa na poznanie historii żydowskich mieszkańców naszego miasta.

Tego samego dnia (poniedziałek, 28.11.) o 12:00 w sali kominkowej MDK (ul. Portowa 3) odbędzie się wernisaż prac członków koła plastycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

(r)

Poprzedni artykułNiższe stopnie, duże oszczędności
Następny artykułZwierzęta bezpiecznie przechodzą przez linię Poznań – Szczecin


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj