Choć mają wyroki, potrafią być społecznie użyteczni

0

Każdego roku w Stargardzie skazani wykonują różne prace. W 2023 r. nawet ponad 260 osób znajdzie bezpłatne zatrudnienie w miejskich spółkach, szkołach podstawowych i przedszkolach. Do odpracowania będą mieli od 20 do 90 godzin w miesiącu.

– Prace społecznie użyteczne wykonują głównie osoby, wobec których zasądzono tzw. karę ograniczenia wolności. To z jednej strony forma resocjalizacji, a z drugiej – korzyść dla miasta. Skazani przede wszystkim wykonują prace porządkowe i konserwatorskie. Dbają o tereny wokół różnych budynków, a także przeprowadzają drobne remonty – mówi prezydent Rafał Zając.

W 2023 r. znów najwięcej – nawet 100 osób – znajdzie zatrudnienie w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, gdzie przepracują łącznie około 4 tys. godzin. Skazani jeszcze więcej pracy będą mieć w Bio Star. Tam w przyszłym roku 65 osób może wykonywać swoje obowiązki przez maksymalnie 23 400 godzin. To głównie praca na instalacji komunalnej w Łęczycy i na cmentarzach.

Oprócz PEC i Bio Star skazani będą działać również w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji, Młodzieżowym Domu Kultury, Stargardzkim Centrum Kultury, Ośrodku Sportu i Rekreacji, Stargardzkim Towarzystwie Budownictwa Społecznego oraz w kilku miejskich szkołach podstawowych i przedszkolach.

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułPolicjant zatrzymał złodzieja na gorącym uczynku, mimo że był po służbie
Następny artykułMęskie Zdrowie Stargard 2022. Badania przesiewowe w kierunku raka jądra i raka prostaty


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj