Dodatki grzewcze – do środy

0

Tylko do 30.11. (środa) można składać wnioski o przyznanie dodatku węglowego lub świadczenia na inny rodzaj ogrzewania. Dokumenty trzeba dostarczyć do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (ul. Warszawska 9a, wejście A – pokój 1 lub wejście D – pokój 50 lub przez ePUAP).

Wszystkie informacje o dodatku węglowym są tutaj, a o pieniądzach na inne źródła ciepła – tutaj.

Świadczenie może dostać każdy, kto ogrzewa swój dom lub mieszkanie węglem lub paliwem węglopochodnym (3000 zł), peletem lub innym rodzajem biomasy (3000 zł), gazem LPG (500 zł), drewnem kawałkowym (1000 zł), olejem opałowym (2000 zł). Wypłata jest jednorazowa i niezależna od dochodów.

Pieniądze nie przysługują osobom korzystającym z ogrzewania sieciowego.

Wnioski trzeba złożyć w MOPS-ie do 30.11.2022 r. (środa). Są do pobrania przez internet – tutaj dodatek na węgiel, a tutaj na inne źródła ciepła albo – w wersji papierowej – w siedzibie Ośrodka.

Dofinansowanie przysługuje tylko na jeden rodzaj ogrzewania. Przykład: osoba, która złożyła wniosek o dodatek węglowy, nie może wnioskować o pieniądze np. na drewno lub gaz.

Jeśli pod jednym adresem mieszka kilka rodzin, a każda z nich prowadzi własne gospodarstwo domowe i zajmuje osobne pomieszczenia, mogą starać się o kilka dodatków węglowych. W takich przypadkach MOPS przed podjęciem decyzji przeprowadzi wywiad środowiskowy.

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułNajpierw warsztaty, później koncert „Na świąteczną nutę”
Następny artykułPolicjant zatrzymał złodzieja na gorącym uczynku, mimo że był po służbie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj