CSKF – „Matecznik”. Spotkanie z reżyserem Grzegorzem Mołdą

0

W najbliższą środę, 8 grudnia o godz. 18:30 odbędzie się Czwartkowe Spotkanie Klubu Filmowego. Zobaczymy film pt. „Matecznik” w reż. Grzegorza Mołdy.

Jego pełnometrażowy debiut był nominowany podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów fabularnych w Gdyni.

Po projekcji będzie rozmowa z reżyserem filmu, którą poprowadzi dziennikarz Krzysztof Spór.

„Spotkanie wyjątkowe, temat nieoczywisty, kontrowersyjny, ale gdzie takie rozmowy prowadzić jak nie w kinie?” czytamy w zapowiedzi „Matecznika”.

Grzegorz Mołda – reżyser, absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej, twórca krótkometrażowego „Końca widzenia”, który miał swoją premierę w canneńskim konkursie krótkich metraży. „Matecznik” jest jego debiutem fabularnym. Na 2023 rok zaplanowana jest premiera najnowszej produkcji Mołdy – musicalu „Zadra” o młodej raperce. Ten film również zagości w naszym kinie.

Krzysztof Spór – dziennikarz zajmujący się szeroko pojętą tematyką filmową i medialną, promotor i animator kultury filmowej. Był redaktorem portalu Stopklatka.pl w latach 2000-2013. Laureat Nagrody im. Jana Machulskiego za całokształt działań na rzecz polskiego kina niezależnego. Dyrektor artystyczny festiwalu Lato z Muzami. Juror krajowych i międzynarodowych festiwali filmowych. Autor nagrodzonego bloga „Spór w kinie” – jednym słowem „specjalista kina”, którego z radością po raz kolejny będziemy gościć w progach Stargardzkiego Centrum Kultury.

BILETY w cenie 15 zł i 10 zł dla klubowiczów – dostępne online https://sck.stargard.pl/filmy/cskf-matecznik/ oraz w kasie kina codziennie od godz. 11:00.

(r)

Poprzedni artykułPrzyjść, sięgnąć, skorzystać, odpocząć, wykreować. Książnica Stargardzka z nowym otwarciem
Następny artykułSą pieniądze na wsparcie tych, którzy borykają się z trudnościami


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj