Stargardzianin oszukany na ,,amerykańską żołnierkę”. Stracił 9 tys. dolarów

1

Choć świadomość mieszkańców naszego powiatu zdecydowanie poprawiła się, nadal zdarzają się przypadki, kiedy przestępcom udaje się wywieść ofiarę w pole. Przestępcy stosują co raz to bardziej pomysłowe metody, by dotrzeć nie tylko do seniorów – ofiarą oszustów padają także młodsi.

Przekonał się o tym stargardzianin, który zgłosił się do stargardzkiej komendy, informując, że padł ofiarą oszustwa.

Z jego relacji wynikało, że kilka miesięcy temu za pośrednictwem portalu społecznościowego poznał kobietę, która twierdziła, że jest amerykańską żołnierką i przebywa aktualnie na misji w Syrii. Kobieta zaproponowała pokrzywdzonemu, że wyśle do niego paczkę z całym swoim majątkiem. W paczce znajdować miało się około 1,5 miliona dolarów amerykańskich.

Niedługo później stargardzianin dostał informację, że przesyłka ,,utknęła” i trzeba opłacić ubezpieczenie jej podróży do Polski. Mężczyzna przelał na wskazane konto 5 tysięcy dolarów amerykańskich, po czym potrzebna była kolejna wpłata. Stargardzianin stracił łącznie prawie 9 tysięcy dolarów amerykańskich.

– Nieustannie apelujemy o zachowanie ostrożności w nawiązywaniu nowych znajomości w mediach społecznościowych czy innych portalach w internecie, zwłaszcza jeśli poznana osoba prosi Cię o pieniądze. Oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania. Dlatego też tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazanej informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ich ofiarą – mówi mł. asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

(r)

fot. Brett  Hondow/Pixabay

Poprzedni artykułMost Przyszłości ponad granicami – dla dzieci i młodzieży
Następny artykułKaper Quartet – hołd dla kompozycji Bronisława Kapera


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj