ZARR otworzył w Szczecinie punkt wsparcia dla firm

0

To kolejny, i nie ostatni, taki punkt w regionie otwarty przez ZARR SA. W Szczecinie doradcy czekają na przedsiębiorców przy ul. Partyzantów 3. Oferować będą pomoc w zakresie instrumentów zwrotnych, dostępnych w Zachodniopomorskim Funduszu Rozwoju. To obecnie preferencyjne pożyczki do 750 tys. zł, ale oferta w przyszłym roku będzie rozszerzana. 

Konsultanci zapraszają

Punkt mieści się w centrum Szczecina, przy ul. Partyzantów 3, na parterze, z łatwym dostępem do miejsc parkingowych i przede wszystkim bez barier architektonicznych. W nowej placówce od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00 doradcy klienta odpowiedzą na wszystkie pytania przedsiębiorców w zakresie finansowania działalności i inwestycji, tj. udzielą szczegółowych informacji o pożyczkach dostępnych w Zachodniopomorskim Funduszu Rozwoju. Poza ofertą i niezbędnymi informacjami doradcy służyć będą wsparciem w procesie przygotowania wniosku o pożyczkę oraz całej niezbędnej dokumentacji aplikacyjnej, potrzebnej do udzielenia pożyczki.

W aktualnej ofercie ZARR znajduje się produkt POŻYCZKA UNIWERSALNA dla MŚP z województwa zachodniopomorskiego w kwocie do 750 tys. zł, z maksymalnym okresem kredytowania do 8 lat. W przyszłym roku ZARR planuje rozszerzenie oferty pożyczkowej – o szczegółach będzie informować na stronie: https://pozyczkizfr.zarr.com.pl/

Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego SA od 5 lat zapewnia na rynku pożyczki i poręczenia dla przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego. To właśnie w roku 2017 powstał Zachodniopomorski Fundusz Rozwoju, który utworzono w strukturach spółki. Na podstawie umowy powierzenia realizacji zadań własnych Województwa Zachodniopomorskiego, zawartej 1 sierpnia 2017 roku, Województwo Zachodniopomorskie powierzyło wtedy spółce ponad 400 mln zł na cele realizacji polityki rozwojowej Pomorza Zachodniego. Działanie to (powierzenie środków) zapewniło warunki do dalszego efektywnego wykorzystania środków pochodzących z instrumentów finansowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013, tj. inicjatywy JEREMIE oraz inicjatywy JESSICA.

Aby przedsiębiorcy mieli łatwy dostęp do konsultantów

– Instrumenty zwrotne wpisały się bardzo dobrze  w obraz zachodniopomorskiej gospodarki. W nowej perspektywie finansowej Komisja Europejska stawia mocno na te instrumenty, dlatego chcemy, by przedsiębiorcy mieli łatwy dostęp do konsultantów – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Większość zarządzanych środków przekazywana jest pośrednikom finansowym, którzy wprowadzają je do obrotu, udzielając pożyczek i poręczeń dla MŚP. Aby dotrzeć z ofertą wsparcia do jeszcze większego grona odbiorców w województwie zachodniopomorskim, ZARR postanowił udzielać wsparcia także w modelu bezpośrednim (bez udziału pośredników finansowych), otwierając własny punkt obsługi klientów w Szczecinie.

– Do tej pory z Zachodniopomorskiego Funduszu Rozwoju wsparliśmy prawie 2 tys. przedsiębiorców na łączną kwotę 340 mln zł przy współpracy z pośrednikami finansowymi lub udzielając wsparcia bezpośrednio. Otwarcie punktu obsługi przedsiębiorców w Szczecinie jest konsekwencją zwiększenia liczby klientów oraz dynamicznego rozwoju Funduszu. Od dziś każdy chętny może dosłownie wejść z ulicy i zapytać o naszą ofertę i uzyskać wsparcie – mówi prezes ZARR SA Arkadiusz Pawlak.

Nie tylko w Szczecinie

Ponadto, chcąc wspierać przedsiębiorców z mniejszych miejscowości naszego województwa, gdzie dostęp do instrumentów finansowych jest ograniczony, przy współpracy z samorządami lokalnymi spółka tworzy punkty konsultacyjne na całym Pomorzu Zachodnim. Jeden taki punkt działa już w Kołobrzeskim Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości (przy ul. Unii Lubelskiej 33B), a kolejny otworzy się jeszcze w grudniu w Międzyzdrojach.

– To dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, zwłaszcza że jesteśmy przed otwarciem nowego rozdziału  w wydatkowaniu Funduszy Europejskich. Cieszę się, że tych punktów przybywa – mówi członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska.

Kolejne punkty będą powstawały w miastach południowo-wschodniej części województwa. W tych działaniach ogromnym wsparciem są samorządy lokalne. Dzięki punktom konsultacyjnym, firmowanym przez ZARR, kontakt „na żywo” z instytucją dla wielu przedsiębiorców nie będzie się wiązać z wyprawą do Szczecina. Większość spraw można będzie załatwić na miejscu. Punkty mają także na celu sprzyjać warunkom do trwałego i zrównoważonego rozwoju województwa zachodniopomorskiego poprzez łatwiejszy dostęp do zewnętrznych źródeł finansowania biznesu.

(r), fot. – źródło: Biuro Prasowe UMWZ

Poprzedni artykułBędzie przebudowa stadionu przy Ceglanej
Następny artykułNagrodzą najlepsze produkty w mieście


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj