WOŚP na torach! Dziewiąta hybryda jedzie na Pomorze Zachodnie

0

Kolejny pociąg z podwójnym napędem – elektrycznym i spalinowym – w sobotę (17 grudnia) rozpocznie regularne kursy po regionie. Sygnał do odjazdu dadzą marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Jerzy Owsiak – szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i autor oryginalnego malowania najnowszej hybrydy.

Pojazd zdobią barwy i symbole WOŚP oraz festiwalu Pol’and’Rock, który znów zagości na Pomorzu Zachodnim.

Tu gra najpiękniejszy festiwal świata – takie hasło znalazło się tuż obok herbu Województwa Zachodniopomorskiego, który zdobi regionalne pociągi. Pojazd w barwach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Pol’and’Rock Festival to już dziewiąta hybryda zakupiona przez samorząd województwa dzięki Funduszom Europejskim. Takich nowoczesnych pojazdów ma być 12.

– Nasza hybrydowa flota jest coraz większa, a to oznacza wygodę pasażerów i korzyści dla środowiska – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz. – Dwunapędowe pociągi wyróżniają się nie tylko technicznie, ale też wizualnie. Malowanie najnowszej hybrydy zaprojektował Jurek Owsiak, niezwykły „maszynista” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na Pomorzu Zachodnim WOŚP zawsze gra głośno. Wrócił do nas również piękny festiwal organizowany co roku przez fundację. Nowy pociąg na pewno będzie atrakcją przyszłorocznego Pol’and’Rock, ale kursować będzie oczywiście nie tylko świątecznie, festiwalowo, a regularnie. Pierwszy wyjazd już w sobotę.

Powitanie pociągu w Szczecinie i premierowy kurs do Kołobrzegu zaplanowany jest w sobotę, 17 grudnia. Od godziny 14.15 na stacji Szczecin Główny pasażerów czekają niespodzianki, a fotoreporterzy mogą liczyć na niezwykłe ujęcia. Podczas prezentacji dziewiątej hybrydy będzie okazja dowiedzieć się więcej o niskoemisyjnym transporcie, najnowszym taborze kolejowym i ekologii na Pomorzu Zachodnim.

W spotkaniu z mediami wezmą udział m.in. marszałek Olgierd Geblewicz, radni Województwa Zachodniopomorskiego, przedstawiciele NEWAG SA – producenta pojazdów hybrydowych oraz POLREGIO. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Jerzy Owsiak, założyciel i prezes Fundacji WOŚP.

(r) – źródło: Biuro Prasowe UMWZ

fot. https://www.facebook.com/OGeblewicz/

Poprzedni artykułPodium dla uczniów ZSBT w konkursie na temat odnawialnych źródeł energii
Następny artykułBezkarny grudzień w Książnicy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj