PGE Spójnia Stargard. Pokonali Zastal

0

Po dwóch porażkach z rzędu, podopieczni Sebastiana Machowskiego przełamali się i wygrali u siebie z Enea Zastal BC Zielona Góra 82:77.

PGE Spójnia Stargard – Enea Zastal BC Zielona Góra 82:77 (21:18, 24:20, 17:25, 20:14)

PGE: Clarke 23, Fortson 18, Benson 10, Mathews 9, Brenk 9, Gruszecki 6, Grudziński 4, Sulima 3, Śnieg 0

Zastal: Hadzibegovic 17, Kutlesic 11, Kowalczyk 10, S.Wójcik 10, Alford 10, Zecevic 6, Brewton 5, Żołnierewicz 5, J.Wójcik 3

Początek spotkania należał do Spójni, która stopniowo powiększała przewagę. W połowie pierwszej kwarty, po tym jak dwa razy za ”3” trafił Courtney Fortson, stargardzianie prowadzili 15:6. Z kolei po dobrych rzutach Jordana Mathewsa i Brody’ego Clarke’a, różnica na korzyść gospodarzy sięgnęła 12 punktów. Po tych skutecznych fragmentach w wykonaniu biało-bordowych, inicjatywę przejął Zastal, który zmniejszył straty do 3 oczek.

Po dwóch minutach drugiej kwarty był już remis – po 23. Przez dłuższy czas utrzymywała się wyrównana walka, po czym ponownie zaczęli odskakiwać miejscowi. Tuż przed zejściem na długą przerwę, zza linii 6,75m trafił Karol Gruszecki, dzięki czemu stargardzianie do szatni schodzili przy korzystnym dla siebie wyniku 45:38.

Trzecia kwarta minęła pod znakiem ambitnej gonitwy Zastalu, która została nagrodzona minutę przed jej końcem. Do ostatniej odsłony meczu to goście przystępowali z 1-punktową przewagą.

Czwarta kwarta, zgodnie z przypuszczeniami, dostarczyła wielu emocji. Przez pewien czas wynik zmieniał się raz na korzyść jednej drużyny, raz drugiej. Od piątej minuty jednak minimalną punktową przewagę wypracowała Spójnia. Remis, a nawet wygrana wciąż były w zasięgu Zastalu, ale stargardzianie odpowiadali na każdy stracony punkt, dzięki czemu to oni mogli się cieszyć z wygranej po ostatniej syrenie.

Podopieczni Sebastiana Machowskiego pozostali na ósmym miejscu w tabeli, a tuż przed świętami, tj. w najbliższy piątek, zagrają na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza.