Podziękowania i życzenia dla młodych policjantów

1

Dzisiaj w sali odpraw, podczas spotkania z adeptami, komendant powiatowy policji w Stargardzie insp. Sławomir Bober w obecności prezydenta miasta Stargardu Rafała Zająca podziękował funkcjonariuszom za zaangażowanie i sumienne wykonywanie powierzonych obowiązków.

Adaptacja zawodowa funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie na terenie naszego miasta trwała od 26 września 2022 roku. Jednym z podstawowych zadań mundurowych było zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców Stargardu. Służby przez nich pełnione odbywały się w systemie zmianowym, głównie w godzinach popołudniowych i nocnych, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych.

– W trakcie pełnienia służby młodzi policjanci m.in. przeprowadzili kilkadziesiąt interwencji zleconych i ponad tysiąc interwencji własnych. Funkcjonariusze wylegitymowali blisko dwa tysiące osób, przeprowadzili kilkaset kontroli pojazdów oraz bagażu. Zatrzymali nietrzeźwych kierujących oraz osoby poszukiwane na podstawie nakazu doprowadzenia. Ujawnili też osoby, które posiadały środki odurzające – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z KPP w Stargardzie.

Ponadto, w ramach adaptacji zawodowej, policjanci zatrzymywali również poszukiwanych, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Odnaleźli zaginionych, a także zatrzymywali kierujących bez uprawnień. Funkcjonariusze monitorowali rejony parków, placów zabaw i głównych ciągów komunikacyjnych. Zwracali również uwagę na miejsca newralgiczne, gdzie najczęściej dochodzi do zakłócania porządku.  Brali też udział w zabezpieczeniu imprez na naszym terenie.

(r)

Poprzedni artykułSPWZOZ. Zamiast oddziału otolaryngologicznego będzie poradnia o takiej specjalności
Następny artykułJest decyzja środowiskowa dla S10 Szczecin Kijewo – Szczecin Zdunowo


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj