Cmentarz Wojenny po remoncie

0

Przed terminem zakończyła się inwestycja na Międzynarodowym Cmentarzu Wojennym przy ul. W. Reymonta. Zostało tam naprawione ogrodzenie. Zadbano też o wygląd pomnika na placu centralnym. Wcześniej, w październiku, zakończyły się prace na cmentarzu przy ul. T. Kościuszki, gdzie odnowiona została kwatera saperów.

Ogrodzenie nekropolii przy ul. W. Reymonta oczyszczono, a na wyrównanej powierzchni pojawił się nowy tynk. Stalowe słupy zostały opalone i pokryte odpowiednimi farbami. Z kolei przęsła zdemontowano, gruntownie oczyszczono i pomalowano metodą proszkową. Dzięki temu odnowione ogrodzenie jest bardziej trwałe.

Inwestycja objęła również remont pomnika na placu centralnym i prowadzących do niego schodów. Szczeliny i rozwarstwienia zostały uzupełnione, wymieniono też elementy metalowe. Konstrukcję bryły pomnika wzmocniono, a całość została zabezpieczona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Wartość prac na cmentarzu wojennym to około 337 tys. zł. Na tę inwestycję miasto pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Dzięki środkom zewnętrznym w tym roku wyremontowana została również kwatera saperów na nekropolii przy ul. T. Kościuszki. 65 starych nagrobków zastąpiły nowe, wykonane z granitu. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułŚwiatło dla Ciebie
Następny artykułKalendarze już w rękach stargardzian


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj