Komunikat dla odbiorców energii cieplnej dostarczanej przez PEC Stargard

2

To nie będzie dobra informacja dla stargardzian przed Nowym Rokiem. Jak czytamy w nadesłanym nam przez PEC Stargard komunikacie, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., mimo zapewnień, nie otrzyma rekompensaty za obniżenie cen ciepła dla mieszkańców Stargardu.

Decyzję w tej sprawie podjął podmiot Skarbu Państwa Zarządca Rozliczeń SA w oparciu o interpretację opracowaną przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Brak wypłaty rekompensaty skutkować będzie, niestety, wzrostem cen za energię cieplną dla mieszkańców Stargardu.

Podjęte od kilku tygodni działania Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., jak również  starania Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, o zmianę obecnej interpretacji MKiŚ i przekonania Zarządcy Rozliczeń SA do naliczenia rekompensaty – nie wpłynęły jak dotychczas na zmianę jego stanowiska.

Tym samym, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. zmuszone jest od dnia 1 grudnia 2022 r. stosować  ceny i stawki opłat  określone w taryfie dla ciepła zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki bez rekompensaty.

Tabela opłat dostępna na naszej stronie internetowej: www.pec.stargard.pl.

– Jednocześnie pragniemy zapewnić, iż gdyby udało się doprowadzić do zmiany niekorzystnej interpretacji stanu prawnego, to dokonane zostaną stosowne korekty wystawionych faktur – informuje PEC w Stargardzie.

Pod komunikatem podpisali się: prezes zarządu Andrzej Haftman, wiceprezes ds. ekonomicznych Przemysław Łysoń i wiceprezes ds. techniczno-eksploatacyjnych Tadeusz Franas.

bk

fot. PEC Stargard

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Zagrają z Sokołem
Następny artykułW takiej jadalni wszystko lepiej smakuje


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj