Za wygrany konkurs – sprzęt za 10 tys. zł dla NGO-sów

0

Kilka miesięcy temu Stargard otrzymał główną nagrodę w konkursie organizowanym przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dla Samorządowego Lidera Współpracy z NGO. Oprócz tego tytułu miasto dostało również 10 tys. zł do wydania na dalsze wspieranie miejscowych organizacji.

Dzięki zakupom już od przyszłego roku będą one mogły korzystać z nowoczesnego sprzętu.

Do Stargardzkiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych trafiły już głośniki, statywy mikrofonowe i oświetleniowe, monitor sceniczny, mikrofony oraz reflektory. Z urządzeń bezpłatnie mogą skorzystać fundacje i stowarzyszenia. Taki sprzęt przyda się im zwłaszcza podczas różnych akcji, imprez i wydarzeń organizowanych dla stargardzian.

Miasto od lat aktywnie działa z organizacjami pozarządowymi. NGO-sy doradzają, proponują i zgłaszają swoje pomysły, dzięki czemu skuteczne, wartościowe wsparcie trafia do stargardzian o różnych potrzebach.

Organizacje pozarządowe wykonują u nas również konkretne zadania. Między innymi jeden z takich projektów – „Azymut – Samodzielność”, czyli mieszkalnictwo wspomagane dla osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera – doceniła komisja konkursowa marszałka. Więcej o tej nagrodzie pisaliśmy tutaj.

Inicjatywa jest współfinansowana ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Konkursu Marszałka „Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2022”.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułIX Konkurs na ekslibris im. Klemensa Raczaka z udziałem stargardzian
Następny artykułObwodnica miejscowości Szwecja w ciągu DK22 z decyzją środowiskową


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj