Zmiany w Czystym Powietrzu

0

Od kilku lat stargardzianie korzystają z dodatkowych pieniędzy m.in. na wymianę starych pieców (na paliwo stałe) – na bardziej ekologiczne urządzenia, instalację centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej, a także ocieplenie budynków oraz wymianę okien i drzwi. Od 2023 r. zmieniły się zasady przyznawania dotacji w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Warto też pamiętać, że w Urzędzie Miejskim w Stargardzie działa Punkt Konsultacyjno-Informacyjny, gdzie wyjaśniamy wątpliwości i pomagamy w załatwianiu formalności.

Program Czyste Powietrze od początku jest skierowany do właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych. Najnowsze zmiany w przepisach dotyczą m.in. zwiększenia kwot dotacji i możliwości złożenia kolejnego wniosku o dofinansowanie dla tych, którzy już wcześniej korzystali z tego programu. Szczegółowy regulamin jest tutaj (Czyste Powietrze – program priorytetowy – wersja obowiązująca od 3.01.2023).

Dodatkowo stargardzianie cały czas mogą korzystać ze wsparcia w Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym programu, gdzie można wyjaśnić wątpliwości i otrzymać pomoc w załatwianiu formalności.

Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 91 578 48 81 i umówić się na spotkanie w Urzędzie Miejskim (ul. S. Czarnieckiego 17). Przed wizytą w UM warto upewnić się, że mamy wszystkie wymagane dokumenty. To zdecydowanie ułatwi wypełnienie i złożenie wniosku o dofinansowanie. W razie wątpliwości zawsze można dopytać o szczegóły telefonicznie.

(r)

Poprzedni artykułJerzy Wąsiewicz. Obrazy podarowane
Następny artykułSPWZOZ. Są zaległe pieniądze dla szpitala w Stargardzie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj